Whisset Media Player 1.02

Dostępna jest już finalna wersja multimedialnego odtwarzacza Whisset Media Player. Ze względu na niewielkie obciążenie systemu i ciekawy wygląd może on z powodzeniem zastąpić odtwarzacz Windows Media Player.

Whisset Media Player 1.02 to finalna wersja wysokiej klasy multimedialnego odtwarzacza, obsługującego kilkadziesiąt formatów plików dźwiękowych i animacji (również format DiVX). Ze względu na niewielkie obciążenie systemu i ciekawy wygląd interfejsu użytkownika może on z powodzeniem zastąpić odtwarzacz Windows Media Player.

Program oferuje system wtyczek (plug-ins), rozszerzających jego możliwości o obsługę dodatkowych formatów plików lub efekty wizualizacyjne utworów dźwiękowych. Ciekawą cechą jest możliwość wykorzystania wtyczek przeznaczonych dla Winampa (funkcja dostępna po zainstalowaniu wtyczki WimpSet). Whisset Media Player pozwala także na strumieniowe odtwarzanie plików pobieranych przez protokoły http oraz ftp. Wadą aplikacji jest brak obsługi bazy danych CDDB.

Minimalne wymagania odtwarzacza podane przez producenta to komputer wyposażony w procesor Pentium 90 MHz, 32 MB RAM oraz sterowniki DirectX 3. Whisset Media Player jest rozpowszechniany na licencji ad-ware - w oknach konfiguracji i przeglądarki program wyświetla banery reklamowe. Za rejestrację usuwającą reklamy trzeba zapłacić 15 USD.

Plik do pobrania (2 MB): www.pcworld.com.pl/ftp/pc/programy/0902.html