Wi-Fi jako ładowarka bezprzewodowa - oto nowy pilot Samsunga

Najnowsze telewizory Samsung na 2022 rok otrzymają nowe piloty. Tym razem za ładowanie odpowiedzialny będzie nie tylko panel fotowoltaiczny. Najnowsze piloty ładują się dzięki falom Wi-Fi. Jak to robią?

Samsung na targach CES 2022 zaprezentował nową linię telewizorów na najbliższe 12 miesięcy. Najnowsze modele dostarczane będą ze zmodyfikowanym kontrolerem.

Samsung Eco Remote 2022
Źródło: cnet.com

Samsung Eco Remote 2022

Źródło: cnet.com

W 2021 roku Samsung wprowadził na rynek nowy pilot z panelem fotowoltaicznym oraz portem USB Typu C do ładowania.

Zobacz również:

  • Jak zgarnąć ekstra promocje na AGD i nie tylko? Samsung przygotował atrakcyjne opcje
  • Routery/Modemy 5G - najlepsze urządzenia w 2023 roku

Teraz czas na kolejny krok w przyszłość i wprowadzenie innowacyjnego pomysłu. Najnowsze piloty Samsunga nadal posiadają panel fotowoltaiczny i port USB Typu C. Nowością jest możliwość możliwość ładowania pilotów z wykorzystaniem fal Wi-Fi.

Najnowszy model Eco Remote wykorzystuje fale radiowe emitowane przez router Wi-Fi do uzupełniania wbudowanego akumulatora. Rozwiązanie to dostępne będzie w połączeniu z panelem fotowoltaicznym na pleckach oraz portem USB Typu C.

Nowa inicjatywa Samsunga ma przyczynić się do rezygnacji ze stosowania klasycznych baterii AA oraz AAA w pilotach. Pilot Eco Remote dostarczany będzie z nowymi telewizorami QLED. Brakuje jeszcze informacji, o których dokładnie modelach mowa. Tańsze telewizory LCD nadal oferowane będą z klasycznymi pilotami zasilanymi bateriami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: