Wi-Fi w polskich pociągach od T-Mobile do końca roku będzie bezpłatne

PKP Intercity ogłosiło, że sieć Wi-Fi zapewniająca dostęp do bezprzewodowego internetu, która trafi do pociągów spółki, będzie udostępniana bezpłatnie przynajmniej do końca roku. Usługa świadczona przez T-Mobile ma wystartować już w czerwcu.

T-Mobile i PKP Intercity ogłosiły współpracę już kilka miesięcy temu. W jej ramach operator będzie dostarczał bezprzewodowy internet pasażerom. W pierwszej kolejności łączność Wi-Fi w pociągach PKP Intercity wprowadzona zostanie na trasach łączących Warszawę z takimi miastami Kraków, Katowice, Wrocław i Trójmiasto. W czerwcu w dostęp do sieci zostaną wyposażone pierwsze wagony, a już w wakacje internet ma być dostępny w pierwszych czterech lub nawet pięciu pociągach.

Przynajmniej do końca bieżącego roku usługa będzie świadczona bezpłatnie, a w trakcie tego okresu operator będzie testował pracę sieci. Co więcej, nie jest jeszcze pewne, że usługa w przyszłości będzie płatna, Operator stale rozważa, jaki przyjmie model biznesowy. Możliwe, że sam dostęp do sieci będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich pasażerów lub przynajmniej klientów T-Mobile.

Zobacz również:

  • Kupiłeś nowego smartfona? Być może już jest zainfekowany!
Wi-Fi w polskich pociągach od T-Mobile do końca roku będzie bezpłatne

Sieć może skupić się na zarabianiu nie na samym dostępie do internetu, ale na udostępnianych w ramach tej sieci materiałów multimedialnych, takich jak bajki, seriale i filmy. Wideo będzie można oglądać za pośrednictwem posiadanych przez pasażerów urządzeń, czyli smartfonów, tabletów i laptopów. Docelowo przewiduje się montaż punktów dostępowych zapewniających dostęp do internetu w 300 wagonach, a 140 z nich to będą wagony pociągu Pendolino, które mają wyjechać na polskie tory pod koniec roku.