WiFi 6 Archer TX55E przekracza 1Gb/s

TP-Link Archer TX55E oferuje WiFi szybsze niż osiągane za pomocą kabla sieciowego.

Fot. TP-Link

TP-Link zaprezentowało swoją nową kartę sieciową - WiFi 6 Archer TX55E. Jest ona przeznaczona do komputerów stacjonarnych, do których montuje się ją za pomocą złącza PCI-E. Pozwala na uzyskanie realnych prędkości transmisji WiFi powyżej 1Gb/s, czyli więcej niż kablowy Gigabit Ethernet. Dlatego powinni zainteresować się nią najbardziej wymagający użytkownicy, jak streamerzy. W jaki sposób udało się uzyskać takie szybkości?

Archer TX55E wyposażono w zestaw technologii WiFi 6: modulację 1024-QAM, kanał o szerokości 160 MHz, OFDMA. Dwie pierwsze - w połączeniu z routerem lub punktem dostępowym pracującym w standardzie AX - odpowiadają za prędkości transmisji. OFDMA dzieli pasma na mniejsze jednostki. Następnie, dzięki wykorzystaniu MU-MIMO, redukuje opóźnienia nawet o 75%. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji. W paśmie 5 GHz jest to do 2402Mb/s, a w paśmie 2.4 GHz - 574Mb/s w paśmie 2.4GHz.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?
  • Wi-Fi 6 z nowymi punktami dostępowymi od TP-Link
  • Jak naprawić problem z rozłączaniem się Wi-Fi?
WiFi 6 Archer TX55E przekracza 1Gb/s

Fot. TP-Link

Karta wyposażona została w dwie dookólne anteny, które mają zapewniać duży zasięg, a za bezpieczeństwo transmisji odpowiada protokół WPA3. Mamy tu także moduł Bluetooth 5.2 (ma dwukrotnie wyższe prędkości i czterokrotnie większy zasięg niż standard Bluetooth 4.2), pozwalający na podpięcie akcesoriów bezprzewodowych. W zestawie, oprócz standardowego śledzia,znajduje się również jest śledź low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.

TP-Link Archer TX55E można już nabyć w cenie ok. 180 zł.

Źródło: TP-Link