Wiadomość ulegnie zniszczeniu za 3... 2... 1...

Wiadomości, które zaraz po przeczytaniu przestają istnieć,to pomysł rodem z filmów szpiegowskich. Udało się go całkiemsprawnie wcielić w życie. Dzięki specjalnym serwisom internetowymmożesz poczuć się jak James Bond.


Wiadomości, które zaraz po przeczytaniu przestają istnieć,to pomysł rodem z filmów szpiegowskich. Udało się go całkiemsprawnie wcielić w życie. Dzięki specjalnym serwisom internetowymmożesz poczuć się jak James Bond.

Powstanie serwisów internetowych oferujących wysyłanie wiadomości pocztowych ulegających zniszczeniu po określonym czasie jest naturalnym następstwem wzrostu aktywności cybernetycznych przestępców. W końcu nie zawsze masz pewność, że poufna korespondencja sprzed kilku tygodni, miesięcy czy nawet lat jest bezpiecznie przechowywana lub systematycznie kasowana. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zakresowi usług oferowanych przez kilka wybranych przez nas serwisów. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę, z wyszczególnieniem ciekawych rozwiązań oraz funkcji.

Self-Destructing-Email.com

Wiadomość ulegnie zniszczeniu za 3... 2... 1...

Bez konieczności zakładania konta, z użyciem bezpiecznego protokołu transmisji danych, Will Self-Destruct pozwala wysyłać wiadomości pocztowe przeznaczone tylko dla oczu zaufanych adresatów.

Pierwszy z serwisów może się pochwalić naprawdę ciekawymi funkcjami. Usługę możesz testować bezpłatnie przez 2 tygodnie, wysyłając w tym czasie 25 wiadomości. Do umieszczanego w odpowiednim polu adresu e-mailowego odbiorcy na samym końcu dopisujesz .selfdestructing.com. Dzięki temu będziesz otrzymywać takie informacje, jak data i czas otwarcia wiadomości przez adresata, adres IP, lokalizacja (na podstawie danych o dostawcy usług internetowych), a także ile razy ją przeczytano, czy była przekazana i otwierana na innym komputerze. Oferowana jest również wtyczka kompatybilna z większością popularnych klientów pocztowych, pozwalająca na śledzenie losów monitorowanego e-maila.

Informacjehttp://www.selfdestructing.com

Will Self-Destruct

Wiadomość ulegnie zniszczeniu za 3... 2... 1...

Wiadomość napisana w formularzu StealthMessage została właśnie zaszyfrowana. Wprowadzono również specjalny kod dostępu (Key Code), który musisz przekazać adresatowi przesyłki.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na wysłanie wiadomości istniejącej tylko przez chwilę, Will Self-Destruct jest właśnie dla ciebie. Nie wymaga rejestracji, w formularz wpisujesz dane nadawcy (nie musi to być adres pocztowy), adresata, temat, treść wiadomości, a następnie określasz termin ważności e-maila.

Adresat otrzymuje wiadomość pocztową z odnośnikiem do bezpiecznej strony WWW, gdzie odczyta poufne informacje od ciebie. Witryna jest aktywna przez określoną liczbę sekund lub dni. Jej ważność może być ograniczona również liczbą dozwolonych uruchomień. Serwis nie przechowuje żadnych informacji dotyczących użytkowników korzystających z usługi.

Informacjehttp://www.willselfdestruct.com

KickNotes

Bardzo podobnie do poprzedniego serwisu działa KickNotes. W prosty formularz wpisujesz treść wiadomości (HTML lub tekst niesformatowany) i podajesz jeden z dwóch podstawowych kryteriów ważności: liczbę uruchomień lub liczbę dni. Co ciekawe, przed wysłaniem możesz skorzystać z funkcji podglądu i zobaczyć, jak strona WWW z treścią będzie wyglądała u adresata. Podobnie jak w serwisach pozwalających na przesyłanie plików, po zatwierdzeniu wiadomości udostępniany jest unikatowy odnośnik do witryny internetowej, który wystarczy przekazać adresatowi.

Informacjehttp://www.kicknotes.com

Zmail Basic

Wiadomość ulegnie zniszczeniu za 3... 2... 1...

Panel administracyjny nowej wiadomości tworzonej w Zmail Basic. Masz możliwość ustalenia wielu kryteriów, dotyczących czasu ważności oraz bezpieczeństwa przesyłki.

Bardzo ciekawym i rozbudowanym funkcjonalnie serwisem oferującym wysyłanie bezpiecznych wiadomości tymczasowych i innych bezpłatnych usług jest Zmail. Aby z niego skorzystać, musisz przejść dość złożony proces rejestracji i potwierdzić założenie konta przez wpisanie odpowiednich kodów dostępu (przysyłanych e-mailem). Po zalogowaniu się do serwisu dostajesz do dyspozycji szczegółowy formularz wysyłania wiadomości.

Możesz dowolnie formatować treść oraz dodawać załączniki. Wiadomość jest domyślnie szyfrowana oraz podpisywana cyfrowo, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jej przesyłania przez Internet. Nadawca bez problemu odczyta ją w swoim kliencie pocztowym. Oczywiście, do ciebie należy ustalenie czasu ważności przesyłki (zarówno daty początkowej, jak i końcowej, po przekroczeniu której wiadomość nie da się odczytać). Możesz sobie zażyczyć potwierdzenia odbioru, zanim nastąpi zdekodowanie wiadomości.

Informacjehttps://zsentry.com/zmail/emailsecurity.html

StealthMessage

Wiadomość ulegnie zniszczeniu za 3... 2... 1...

Serwis DestructingMessage to prosty, szybki i funkcjonalny sposób na przesyłanie wiadomości pocztowych ulegających skasowaniu po określonym czasie.

Kolejny w naszym zestawieniu StealthMessage nie wymaga zakładania konta i pozwala na wysyłanie zaszyfrowanego e-maila o ograniczonym czasie ważności. Charakteryzuje się kilkoma ciekawymi właściwościami. Pierwsza z nich to specjalny kod dostępu (maksymalnie 25 znaków), który możesz przekazać adresatowi, zanim odbierze wiadomość. Na jego konto pocztowe przychodzi e-mail z odnośnikiem do StealthMessage.

Musi wtedy wprowadzić wspomniany kod do odpowiedniego pola, aby odczytać jego treść. Oczywiście, jak w poprzednio omawianych wypadkach, ustawiasz czas ważności przesyłki, po przekroczeniu którego zostaje ona skasowana. Dodatkowo masz możliwość aktywowania specjalnego mechanizmu, który zapobiegnie skopiowaniu treści wiadomości z okna podglądu, żeby nie wpadła w niepowołane ręce.

Informacjehttp://www.stealthmessage.com

Self Destruct Message

Dla niektórych użytkowników najważniejszym kryterium korzystania z danej usługi lub programu jest prostota. Jednym z najmniej skomplikowanych w obsłudze serwisów oferujących wysyłanie tymczasowych wiadomości pocztowych jest Self Destruct Message. Po wypełnieniu przez nadawcę formularza na stronie internetowej, adresat otrzymuje wiadomość pocztową z odnośnikiem do treści. Może ją czytać przez maksymalnie 60 sekund, po czym przesyłka zostaje automatycznie skasowana. Na końcu, dodatkowo, nadawca otrzymuje wiadomość z potwierdzeniem przeczytania wiadomości przez adresata.

Informacje http://www.sdmessage.com

DestructingMessage

Jako tajny agent możesz mieć niezbyt wiele czasu na przesyłanie poufnych danych. Właśnie z myślą o takich osobach opracowano DestructingMessage. Mimo że swoją prostotą przypomina opisywany wcześniej Self Destruct Message, jego zasada działania jest jednak trochę inna.

Możesz wybrać, czy chcesz udostępnić odnośnik do treści w wiadomości pocztowej (Email), czy też wkleić adres URL, przykładowo do okna komunikatora internetowego (opcja Generate Link). Okres ważności wiadomości ustalasz w zakresie od 15 sekund do 5 minut. Bez konieczności logowania, podawania haseł oraz szyfrowania. Szybko i bezpiecznie.

Informacjehttp://www.destructingmessage.com

BigString oraz Kablooey Mail - cukierek za szybką

Podczas naszych internetowych wędrówek natrafiliśmy na dwa dość rozbudowane serwisy, oferujące zaawansowane funkcje śledzenia i kontrolowania wysłanych wiadomości pocztowych: BigString ( www.bistring.com ) oraz Kablooey Mail ( www.kablooeymail.com ). Niestety, nie byliśmy w stanie dokonać rejestracji w żadnym z nich. Systemy za każdym razem odrzucały wprowadzane dane. Kablooey Mail jest jeszcze w fazie testów, natomiast BigString wydaje się obecnie niedostępny dla użytkowników z naszego rejonu geograficznego. Warto jednak sprawdzać co jakiś czas powyższe adresy. Ze względu na możliwość kontroli wysłanych wiadomości, BigString zdążył już wywołać gorącą dyskusję w środowisku użytkowników zainteresowanych zachowaniem prywatności.