Wiadomości Google z ważną nowością. Skorzystasz z niej?

Google testuje nową opcję w aplikacji Wiadomości. Najnowsze rozwiązanie powinno przypaść do gustu posiadaczom smartfonów Xiaomi oraz urządzeń z czystym Androidzie. O jakiej funkcji mowa?

Wiadomości Google (Google Messages) to dedykowana aplikacja do obsługi wiadomości SMS/MMS/RCS obecna w czystej wersji systemu operacyjnego Android. Z rozwiązania tego korzystają również smartfony Xiaomi oraz kilku producentów, którzy nie ingerują zbytnio w wygląd systemu operacyjnego. Dodatkowo aplikacja dostępna jest w Sklepie Play.

Wiadomości Google

Wiadomości Google

Google przygotowuje się do aktualizacji aplikacji Wiadomości Google. Będzie ona powiązana z wprowadzeniem na rynek Androida 12, ale program zostanie zaktualizowany również na smartfonach ze starszą wersją zielonego robocika.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [01.04.2023]
  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem

Wyszukiwarkowy gigant w nadchodzącej wersji aplikacji zamierza wprowadzić kilka nowości. Chodzi o widok podzielonego ekranu na tabletach, wsparcie dla wysłania wiadomości z wykorzystaniem sparowanych z telefonem urządzeń oraz przypinanie najważniejszych konwersacji na górze.

Aplikacja Wiadomości Google w wersji 8.1.050 pozwoli przypinać najważniejsze konwersacje na szczycie ekranu domowego. Oznacza to, że będą one widoczne zawsze niezależnie od daty ostatniej wiadomości.

Portal XDA-Developers donosi, że nowa wersja aplikacji Wiadomości Google pozwoli na przypięcie maksymalnie trzech konwersacji. Wiele wskazuje również na to, że aplikacja otrzyma nowy system tagowania ważnych konwersacji z wykorzystaniem gwiazdek. Rozwiązanie to pozwoli na szybsze wyszukiwanie konwersacji.

W chwili obecnej nie da się wywołać wyżej wymienionych funkcji. Spodziewamy się, że rozwiązania pojawią się dopiero za kilka miesięcy. Przed ich wprowadzeniem Google z pewnością będzie testować nowe funkcje na wybranych użytkownikach.

Źródło: xda-developers.com