Wiadomości na Androida automatycznie uporządkują Twoje SMSy

Aplikacja Wiadomości do obsługi wiadomości tekstowych od Google w wersji 6.7 otrzymała funkcję automatycznego czyszczenia skrzynki odbiorczej. Wyszukiwarkowy gigant walczy z wiadomościami typu OTP.

Google pracuje nad funkcją, która powinna znacząco ułatwić korzystanie ze skrzynki odbiorczej wiadomości SMS/MMS na smartfonach z Androidem, których użytkownicy wykorzystują aplikację Wiadomości.

Aplikacja Wiadomości Google

Aplikacja Wiadomości Google

Wyszukiwarkowy gigant testuje rozwiązanie, które pozwala na automatyczne kasowanie wiadomości typu OTP (One Time Password) po 24 godzinach od ich otrzymania.

Zobacz również:

W dobie wszechobecnej weryfikacji dwuskładnikowej użytkownicy są zalewani dziesiątkami wiadomości z jednorazowymi hasłami dostępu. Z własnego doświadczenia wiem, że moja skrzynka odbiorcza wiadomości SMS/MMS w 3/4 zapełniona jest właśnie jednorazowymi hasłami do Facebooka, Instagrama, WhatsAppa oraz innych aplikacji. Dotychczas musiałem ręcznie czyścić tego typu wiadomości, co jak łatwo się domyślić szybko mi się znudziło. W związku z tym w mojej skrzynce zapanował niemały chaos.

Google ma na niego prosty, ale jakże skuteczny pomysł. W Mountain View testowane jest narzędzie które identyfikuje wiadomości typu OTP i umożliwia automatyczne ich kasowanie po 24 godzinach od otrzymania. Hasła jednorazowego użytku zazwyczaj wygasają po kilkudziesięciu minutach, więc po tak długim czasie i tak z nich nie skorzystamy.

Najnowsza zmiana została odnaleziona przez portal XDA-Developers w aplikacji Wiadomości v6.7.067. Po aktualizacji aplikacja wyświetli powiadomienie, a użytkownik będzie mógł uruchomić automatyczne czyszczenie skrzynki odbiorczej.

Jak to bywa w przypadku testowych opcji rozwijanych przez Google nie znamy jeszcze daty premiery najnowszego rozwiązania. Pojawi się ono na pierwszych smartfonach najwcześniej za kilka tygodni.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Zobacz nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jak korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Źródło: techspot.com