Wibrująca mysz

Firma AVB zaprojektowała mysz komputerową, która reaguje nie tylko na dotyk, lecz także na dźwięk.

Firma AVB zaprojektowała mysz, reagującą na dźwięki wydawane przez kartę dźwiękową komputera. Urządzenie wskazujące - Vmouse - prowadzi "nasłuch" efektów dźwiękowych i reaguje na nie odpowiednio wibrując. Z nowego urządzenia na pewno zadowoleni będą gracze - wibrowanie myszy w trakcie wystrzału czy eksplozji na pewno urozmaici grę. Mysz przyda się również tym użytkownikom, którzy korzystają z multimedialnego oprogramowania, a także internautom przeglądającym interaktywne witryny.

Mysz zawiera niewielki silniczek. Dzięki zmianom szybkości i czasu jego pracy, można lepiej dostosować wibrowanie do dźwięku. Kiedy użytkownik otrzyma e-mail, poczuje lekkie drżenie, gdy na ekranie pojawi się wiadomość o błędzie - mysz będzie wibrować mocniej. Lawrence Ling, menedżer z firmy AVB, zwraca też uwagę na inne możliwe zastosowania produktu - mysz potrafi "tańczyć", gdy użytkownik odtwarza pliki MP3, można ją także stosować do... masażu.

Mysz należy podłączyć do karty dźwiękowej i portu szeregowego lub USB. Nie jest wymagane dodatkowe źródło energii. Urządzenie nie wymaga instalacji żadnych sterowników. Opcję wibrowania myszy można wyłączyć. Vmouse ma być dostępna na rynku jeszcze przed końcem września w cenie 35 USD.


Zobacz również