Wideo na życzenie dla klientów Plusa

Posiadacze telefonów komórkowych w sieci Plus mogą od dziś łatwiej skorzystać z internetowej wypożyczalni wideo. Umowę na świadczenie usług VOD Polkomtel, operator Plusa, podpisał z Digital Partners, właścicielem serwisu tvscreen.pl.

Użytkownicy sieci Plus (zarówno abonenci, jak i klienci korzystający z ofert Plus Mix, Plus na kartę i Internet w Plusie) mogą od dziś korzystać z bazy filmowej internetowej wypożyczalni TV Screen na specjalnych zasadach.

Po zarejestrowaniu się na stronie tvscreen.pl można korzystać z oferty VOD na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zamówienie pojedynczego filmu z Kolekcji Plusa - aby uzyskać dostęp do zasobu, należy wysłać SMS z kodem podanym przy opisie filmu. Cena za wideo mieści się w przedziale od 3,69 do 11,07 zł brutto (w zależności od wybranej kategorii filmu). Film można oglądać dowolną liczbę razy przez 48 godzin od pierwszego odtworzenia.

Druga - bardziej opłacalna - metoda to zamówienie jednego z trzech pakietów filmowych. Zestawy obejmują 5, 15 lub 30 filmów - ich koszt to odpowiednio 5, 10 i 16 zł brutto.

Kolekcja Plusa w internetowej wypożyczalni wideo tvscreen.pl

Kolekcja Plusa w internetowej wypożyczalni wideo tvscreen.pl

Aktywacja wybranego pakietu również następuje za pośrednictwem SMS. Użytkownik wysyła wiadomość o treści TAK W na numer 1205, 1210 lub 1216 (w zależności od danego zestawu). W SMS-ie zwrotnym, jaki przychodzi od sieci, znajduje się 12-cyfrowy kod, który trzeba wpisać po wybraniu filmów do obejrzenia.

Nie wykorzystane "dostępy" nie przechodzą na kolejny miesiąc (jeśli z przysługujących mi w danym miesiącu 30 filmów obejrzę 20, to w kolejnym okresie otrzymam dostęp ponownie do 30 materiałów).

Filmy można odtwarzać w dwóch wersjach jakości, w zależności od przepustowości łącza internetowego (powyżej 1 Mb/s oraz powyżej 2 Mb/s).

"Dzięki współpracy z Polkomtelem mogliśmy wprowadzić przede wszystkim tani i komfortowy model płatności za pomocą SMS-a" - mówi rzecznik tvscreen.pl, Marek Szklarz. "Śledzimy trendy, wsłuchujemy się w potrzeby naszych użytkowników, staramy się udostępniać nie tylko najlepsze i najnowsze filmy, ale także w najbardziej atrakcyjnych cenach oraz wygodnych formach płatności. Dostęp do filmów w tvscreen.pl dla klientów Plusa jest też naturalnym uzupełnieniem dotychczasowej oferty multimedialnej operatora (muzyka, audiobooki)" - informuje przedstawiciel serwisu.

Pakiety filmowe to usługa subskrybowana, aktywowana w momencie wysłania SMS-a. Od tej chwili co 30 dni użytkownik będzie otrzymywał kolejne wiadomości, zawierające nowy kod uprawniający do korzystania z wypożyczalni. Każdorazowo rachunek klienta będzie też obciążany kwotą wartości pakietu.

Zakończenie subskrypcji pakietu wiąże się z wysłaniem SMS-a o treści NIE W na ten sam numer, na który wysłano wcześniej żądanie aktywacji usługi. Z usługi można zrezygnować w dowolnej chwili.

Z oferty będą mogli skorzystać również posiadacze telewizorów Philips z widgetem tvscreen. "Oferta dedykowana klientom Plusa będzie dostępna zarówno na telewizorach, jak i docelowo na wszystkich platformach na których dostępny będzie widget serwisu" - powiedział Marek Szklarz.