Wideo w Palmie

Firmy Loudeye Technologies i FirePad pracują nad przygotowaniem technologii, umożliwiającej dostarczanie strumieniowych przekazów wideo i animacji do urządzeń przenośnych.

Firma FirePad, producent oprogramowania dla urządzeń przenośnych, wraz z Loudeye Technologies rozpoczęła prace nad stworzeniem technologii, pozwalającej na kodowanie zapowiedzi filmowych, wiadomości i innych materiałów wideo oraz dostarczanie ich do urządzeń przenośnych typu Palm. Jak twierdzą przedstawiciele Loudeye, firma przygotuje odpowiednie techniki kodowania i wsparcie dla różnych formatów animacji, by osoby korzystające z urządzeń przenośnych mogły oglądać strumieniowe wideo z prędkością 25 klatek na sekundę za pomocą specjalnego oprogramowania FirePad.

Zdaniem specjalistów z IDC, coraz więcej osób używa urządzeń przenośnych nie tylko w pracy, ale także w domu, jednak obecne produkty nie są jeszcze przygotowane do obsługi strumieniowych mediów. "Do obsługi strumieniowych przekazów w Palmach potrzeba lepszych wyświetlaczy i doskonalszego systemu magazynowania danych. Palm nie jest jeszcze zaopatrzony w pamięci typu Compact Flash, a niezbędne jest gromadzenie odbieranych danych: czy to w urządzeniu, czy jego rozszerzeniu pamięciowym" - twierdzi Randy Giusto, analityk IDC.

Więcej informacji: /www.firepad.com


Zobacz również