Wideo w Skype - vSkype

Wideo rozmowy poprzez Skype'a, czy to możliwe? Tak! Nowy plugin do tego znakomitego komunikatora - vSkype - udostępnia tę brakującą funkcję. Wystarczy podłączyć do komputera kamerę internetową, zainstalować wtyczkę i już można prowadzić wideo-rozmowy ze znajomymi. A to nie wszystko, co ma do zaoferowania vSkype...

Wtyczka vSkype daje możliwość zaproszenia do wideo-rozmowy nawet 200 osób. Nawet jeśli jedna z prowadzących rozmowę stron nie posiada kamery internetowej, to obraz może być do niej wysyłany. To jednak nie wszystko. Plugin daje możliwość udostępnienia interlokutorom widoku swojego pulpitu, na którym można na przykład pokazywać zdjęcia, dokumenty, czy cokolwiek innego wymyślimy. Udostępnianie to można także ograniczyć do konkretnej uruchomionej aplikacji.

Wideo w Skype - vSkype

vSkype - wideo w Skype

vSkype oferuje możliwość otwarcia maksymalnie ośmiu okienek z przychodzącymi wideo-rozmowami, a okienko automatycznie dopasuje swój rozmiar do warunków prowadzonej rozmowy.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Ponieważ vSkype nie jest samodzielnym programem, a jedynie wtyczką, to wymaga oczywiście uruchomienia Skype'a. Producent zapewnia dobre funkcjonowanie z najnowszą wesją komunikatora (1.3.0.48).

Na razie vSkype jest w fazie testów i ze strony producenta można pobrać jego wersję beta, natomiast wsparcie techniczne można uzyskać poprzez forum internetowe.

Więcej informacji