Wideo w sieci

Podczas wspólnej prezentacji firmy Sonic Foundry, RealNetworks i Viewcast.com zaprezentowały najnowsze rozwiązania służące do tworzenia, konwertowania i przesyłania plików wideo w sieci.

Firmy Sonic Foundry, RealNetworks i Viewcast.com wspólnie zaprezentowały narzędzia ułatwiające wysyłanie i odbieranie materiałów wideo poprzez Internet. Aby filmy wideo mogły pojawić się w sieci, formaty plików, np. windowsowy AVI, muszą zostać przekonwertowane do formatu strumieniowego ASF czy też formatu Real Media, umożliwiającego dystrybucję sieciowych transmisji na żywo. Programy zaoferowane przez Sonic Foundry i RealNetworks pomagają przeformatować materiał wideo oraz przesłać go w trybie strumieniowym do użytkowników końcowych. Pakiet aplikacji dostarczony przez Viewcast.com pozwala na przechwytywanie i edycję plików wideo.

Aplikacja Stream Anywhere firmy Sonic Foundry umożliwia przechwytywanie danych bezpośrednio z kamery czy taśmy wideo oraz konwersję do formatów AVI, Apple QuickTime, MPEG-1 i MP3. Stream Anywhere kosztuje 199 USD i można go pobrać ze strony www.sonicfoundry.com.

Program RealProducer oferowany prze RealNetworks konwertuje pliki AVI, QuickTime, MPEG-1 oraz pliki audio do formatu RealVideo i RealAudio obsługiwanego przez odtwarzacze RealPlayer G2 i RealPlayer 7.0 Bezpłatna wersja beta RealProducer 7.0 Basic oraz kosztująca 149 USD wersja RealProducer 7.0 Plus są dostępne na stronie www.real.com.

Więcej informacji: www.pcworld.com