Wideo z telefonem Google Nexus One wyciekło do sieci

Krótki film wideo na którym widać działającego smartfona Google Nexus One trafił do Internetu. Jeden z użytkowników serwisu Twitter zamieścił go na swoim profilu.

16-sekundowy filmik trafił do sieci trzy dni temu dzięki użytkownikowi o nicku DJRobRob. Na pierwszych ujęciach widać prawdopodobnie menu smartfona. Duże ikony rozmieszczone są na pasku w kształcie łuku. Następnie widzimy kolejne ekrany menu z innymi ikonami. Tło stanowi animowana tapeta na której widać rozciągające się świetliste linie w kolorach znanych z loga firmy Google.

Google Nexus One, produkowany przez tajwańską firmę HTC, ma trafić do sprzedaży w pierwszym tygodniu następnego roku. Urządzenie będzie pracować na systemie Google Android 2.1. Początkowo telefon będzie sprzedawany bez sim-locka, jedynie za pośrednictwem strony internetowej. Google poinformowało także, że prowadzi rozmowy z paroma operatorami sieci komórkowych na temat włączenia Nexus One do ich oferty.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [04.08.2021]

Przeszukując dokładnie Internet można natknąć się na dużo więcej filmików i zdjęć prezentujących działanie nowego urządzenie Google. Wszystko to dlatego, że setki egzemplarzy telefonu zostały rozdane pracownikom firmy jeszcze na długo przed rozesłaniem oficjalnych informacji prasowych. Nie wszyscy z nich potrafili jednak dochować sekretu i za pośrednictwem swoich profili na serwisach społecznościowych i mikroblogach uchylili rąbka pilnie strzeżonej tajemnicy.