Wideoasystent

Sharp zaprezentował nową serię palmtopów Zaurus, umożliwiających odtwarzanie plików MPEG-4.

Sharp zaprezentował nowe urządzenia PDA. Multimedialne palmtopy serii Zaurus umożliwiają odtwarzanie plików MP3, a także, jako jedne z nielicznych, pozwalają na odtwarzanie plików wideo w formacie MPEG-4. Cyfrowy obraz jest zapisywany na karcie pamięci o pojemności 64 MB, która umożliwia zapisanie 2-godzinnego filmu. Na razie jednak jakość wyświetlanego obrazu nie jest oszałamiająca. Filmy odtwarzane są z prędkością 10 klatek na sekundę przy rozdzielczości czterokrotnie mniejszej od telewizyjnej.

Zaurus ma klawiaturę w standardzie Qwerty, ukrytą pod odsuwanym panelem. Według przedstawicieli firmy jej zastosowanie ma przede wszystkim ułatwić pisanie wiadomości elektronicznych. Urządzenie posiada także dwa rodzaje gniazd na karty pamięci: Secure Digital (do przechowywania plików audio i wideo) oraz złącze na karty typu Compact Flash (mogą służyć np. do połączeń z telefonami komórkowymi).

Zaurus ma 3,5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) o rozdzielczości 240 x 320 pikseli i 65 tys. kolorów. Wbudowana bateria pozwala na 10 godzin pracy w trybie zwykłym i 1 godzinę 40 minut odtwarzania wideo. 15 grudnia nowy model Sharpa trafi do sklepów tylko w Japonii. Jego cena to około 455 USD.

Więcej informacji: www.ezaurus.com


Zobacz również