Wideoedycja z wymaganiami

Równocześnie z anglojęzyczną wersją ukazała się polska odsłona Pinnacle Studio, przygotowana błyskawicznie przez firmę KSK Dystrybucja.

Pinnacle Studio Plus 10 to jedna z trzech wersji - obok Pinnacle Studio i Studio 10 Media Suite - aplikacji, która zalicza się do najpopularniejszych obecnie wideoedytorów i programów do DVD authoringu.

Studio jest dostępne w polskiej wersji językowej, dołączony podręcznik - w angielskiej, ale obszerna pomoc dostępna po polsku może go z powodzeniem zastąpić.

Wersja Plus to połączenie edytora i dodatkowych narzędzi, jak DVD Recorder do zapisywania sygnału ze źródła wideo (np. telewizji) bezpośrednio na dysku DVD. Program jest teraz uruchamiany z poziomu aplikacji Studio Launcher.

Pakiet obsługuje wszystkie liczące się formaty multimedialne, jednak w wypadku MPEG-4 trzeba dokupić kodek (dość dziwne rozwiązanie, gdyż kosztuje on 10 euro).

Do nowości wersji Plus zaliczają się m.in.: obsługa HD (High Definition), który wymaga jednak zarówno kosztownej kamery HD, jak i telewizora w tym standardzie. Wprowadzono pełnoekranowy podgląd w czasie rzeczywistym, a także efekt PiP (obraz w obrazie) oraz odtwarzanie wideo do końca. Rozszerzono możliwości wielu narzędzi, m.in. kreatora SmartMovie Capture, zasoby efektów audio i wideo oraz gotowych do wykorzystania materiałów multimedialnych. Bardziej wymagającym użytkownikom przyda się też opcja podglądu na drugim ekranie.

Wydaje się, że wymagania sprzętowe nieco wzrosły i choć minimalne to procesor 1,4 GHz i 512 MB RAM, zaleca się parametry dwukrotnie lepsze. Program, wraz z materiałami bonusowymi, zajmuje obecnie 4 GB miejsca na dysku.

Cena 299 zł

Producent: http://www.pinnaclesys.com

Dystrybutor: http://www.dystrybucja.ksk.com.pl


Zobacz również