Wideokonferencje by Sony

Sony przedstawiła PCS-1600, nowy system do przeprowadzania wideokonferencji.

Firma Sony przedstawiła nowy system wideokonferencyjny PCS-1600, umożliwiający przechwytywanie i przesyłanie materiałów wideo i nieruchomych obrazów przez makowe sieci.

PCS-1600 posiada wbudowany port 10/100 Base T Ethernet, oprogramowanie SMS (Smart Management Solutions) i oferuje proste podłączenie do sieci LAN/WAN wraz możliwość kontrolowania pracy systemu przez dowolny komputer podłączony do makowej sieci.

Oprogramowanie SMS (Smart Management Solutions) umożliwia wygodną koordynację zadań związanych z zarządzaniem i organizacją wideokonferencji oraz pozwala m.in na automatyczne wysyłanie powiadomień o ustalonym terminie rozpoczęcia konferencji wszystkim jej uczestnikom. Na kilka chwil przed planowanym rozpoczęciem system automatycznie startuje, 'budzi' wszystkie inne urządzenia wykorzystywane w konferencji i czeka na jej uczestników.

Opcjonalne oprogramowanie PCS-UC160 zwiększa prędkość przesyłu danych do 1Mbps w sieciach LAN/WAN, a płyta PCS-1160 Dual BRI pozwala korzystać z połączeń ISDN z prędkością 384 kbps.

Urządzenia wchodzące w skład zestawu PSC-1600 oferują opcje 'plug-and-play' i według przedstawicieli firmy, konfiguracja i uruchomienie systemu zajmuje niecałe pięć minut.

System wideokonferencji Sony PCS-1600 jest dostępny w cenie 4,995 USD.

www.sony.com


Zobacz również