Wideokonferencje z telewizora? Z Google Meet i Chromecast to możliwe

Google zaktualizowało usługę Meet. Wprowadzono kompatybilność z Chromecastem. Od teraz możemy prowadzić wideokonferencje na wielkim ekranie naszego telewizora.

W dalszym ciągu połowa Twojego dnia roboczego to wideospotkania? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Google zaktualizowało obsługę Meet dodając wsparcie dla przystawek Chromecast. Od teraz możesz nawiązywać i odbierać połączenia wideo na swoim telewizorze.

Chromecast Audio i Chromecast drugiej generacji w różnych wersjach kolorystycznych

Chromecast Audio i Chromecast drugiej generacji w różnych wersjach kolorystycznych

Google na swoim oficjalnym blogu pochwaliło się najnowszą funkcjonalnością usługi Google Meet. Powinna się ona spodobać pracownikom zdalnym, którzy pracują z domowego zacisza.

Aby skorzystać z Google Meet na telewizorze potrzeba konta Google, przeglądarki Google Chrome w najnowszej wersji oraz najnowszego oprogramowania układowego Chromecasta. Kompatybilne są wszystkie modele Chromecasta z wyłączeniem pierwszej generacji z 2013 roku.

Google udostępniło już nową stronę wsparcia technicznego, która poświęcona jest najnowszej funkcji. Niestety w chwili obecnej instrukcja dostępna jest jedynie w języku angielskim.

Warto zwrócić uwagę, że przy nawiązywaniu połączenia z Google Meet przy użyciu telewizora nadal potrzebny jest nam komputer z przeglądarką Chrome.

Strona techniczna informuje, że wydajność Google Meet na telewizorze może być niższa, niż na komputerze.

Według Google usługa Meet na większym ekranie może być szczególnie przydatna podczas nauki zdalnej.

Zmiana została wprowadzona w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Wirus COVID-19 spowodował, że Google odnotowało ogromne wzrosty zainteresowania Google Meet.

Sprawdź, ile kosztuje Chromecast. Zapoznaj się z naszym testem Chromecast Audio.

Źródło: mashable.com