Wideonagrywanie z szybkością 250 fps

Nowa propozycja Samsunga w zakresie cyfrowych wideokamer - model HMX20C - posiada czujnik obrazu typu CMOS 1/1,8" o rozdzielczości 6,4 mln. pikseli oraz obiektyw o jasności F1.8 - 2.5, umożliwiający rejestrowanie materiału z 10-krotnym zbliżeniem optycznym. Urządzenie może służyć także jako cyfrowy aparat fotograficzny.

Podgląd zdjęć i filmów zapewnia 2,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 tys. pikseli. Wyświetlacz jest dotykowy, co ułatwia sterowanie urządzeniem. Wideo nagrywane jest w formacie H.264 w rozdzielczości HD (1920 x 1080i) lub SD (720 x 480). Dostępne są trzy tryby jakości obrazu - 'super fine', 'fine' i 'normal'.

Samsung HMX20C

Samsung HMX20C

Urządzenie jest fabrycznie wyposażone w 8 GB pamięci flash, zaś dodatkową przestrzeń do zapisu danych można uzyskać korzystając z kart pamięci (w kamerze znajduje się port kart SDHC / MMC+). Producent zapewnia, że kamera jest gotowa do pracy po 3 sekundach od chwili włączenia. Jedną z funkcji nagrywania wideo jest możliwość rejestrowania krótkich sekwencji z szybkością 250 klatek na sekundę, a następnie odtwarzania ich w tempie zwolnionym 5-krotnie.

Samsung HMX20C

Samsung HMX20C

W zestawie z kamerą znaleźć można stację dokującą, ułatwiającą podłączenie do telewizora bądź doładowanie akumulatora.

Więcej informacji: Samsung