Wideonowości od Sony

Koncern Sony zaprezentował na CES 2008 nową cyfrową kamerę wideo - model HDR-SR12. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany twardy dysk i potrafi rejestrować zdjęcia w rozdzielczości 10 megapikseli.

Wykorzystany w kamerze HDD może zmagazynować do 120 GB danych; Model HDR-SR12 potrafi rejestrować materiały wideo o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli. Co ciekawe, w urządzeniu zastosowano system wykrywania twarzy (do ośmiu w jednym kadrze) - dzięki temu facjaty filmowanych osób będą zawsze wyraźne.

Sony HDR-SR12

Sony HDR-SR12

Kamera wyposażona jest w obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T z zoomem optycznym 12x oraz w 3,2-calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie może współpracować z zewnętrznymi (dzięki temu można skopiować zapisany na dysku materiał na płytę DVD bez pośrednictwa komputera PC). Na obudowie kamery znajdziemy slot kart Memory Stick.

Cenę kamery ustalono na 1400 USD. Wraz z nią do sprzedaży trafi również model HDR-SR11 (w cenie 1200 USD) - podstawowa różnica polega na zastosowaniu w nim dysku o pojemności 60 GB.