Wideoprezentacja Warhammer: Mark of Chaos

Emocje związane z premierą Warhammer: Mark of Chaos zdążyły już opaść. Z drugiej strony gra jest pozycją nietuzinkową, a wielu z was nie miało okazji jeszcze widzieć jej na oczy. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla was gameplaya, który przybliży nieco istotę rozgrywki.

Nam Mark of Chaos zdecydowanie przypadł do gustu. Epickie bitwy, doskonała grafika i dźwięk. Podobać może się także fabuła. Większość z was na pewno zna w mniejszym, bądź większym stopniu fantastyczny świat Warhammera.

Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, powiemy jedynie, że w MoC wcielamy się w przywódcę wojsk Imperium (ludzie, elfy itd.), bądź Chaosu (cyklopy, szkielety itd.). Zadanie jest takie jak zwykle. Zmieść przeciwnika z powierzchni planety i wygrać wojnę.

Taktycy też powinni znaleźć tu coś dla siebie. Gra nie ma może aż takiego stopnia złożoności jak Supreme Commander, czy Medieval II: Total War, ale również pozwala się wykazać młodym strategom. Niestety wrogowie nie grzeszą zbytnią inteligencją - ich atak może przerwać jedynie całkowity spadek morale. Niestety i to działa na krótko, bo gdy wspomniane morale wróci do normy, to oddział ponowi natarcie na ogromną armię, pomimo tego, że zostało w nim dwóch wojaków.

Narzekać można również na polskie tłumaczenie. Drażnią liczne błędy i literówki. Wielokrotnie zdarzało się, że pojawiały się angielskie napisy zamiast polskich. Drażnią również głosy bohaterów, zwłaszcza tych po stronie Chaosu. Nie chcę się zbytnio czepiać, ale główny bohater sił zła ma głos bardzo podobny do tego jakim przemawiał ogr Tołdi z Gumisiów.

Mimo tych drobnych wad, gra jest bardzo przyjemna. Największą frajdę będą oczywiście mieli fani Warhammera figurkowego, którym klimat tej gry jest doskonale znany. Jednak cała reszta także nie będzie miała powodów do narzekań. Gra jest zrozumiała nawet dla tych, którzy z nazwą "Warhammer" po raz pierwszy zetknęli się, biorąc do ręki pudełko z grą.

Można zatem powiedzieć, że Mark of Chaos jest bardzo porządną, ale jednak niczym nie wyróżniającą się strategią. My dajemy mu notę 7+