Wideorecenzja Xerox B1025 - wydajna maszyna biurowa A3

Xerox B1025 to wielofunkcyjne urządzenie drukujące o intrygującym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Sprzęt doskonale sprawdzi się w niewielkich przedsiębiorstwach zapewniając kompleksowy zestaw funkcji związanych z drukowaniem i przetwarzaniem dokumentów.

Nowość w ofercie firmy Xerox jest uniwersalnym narzędziem MFP wyposażonym w dwustronny moduł ADF. Monochromatyczna maszyna zapewnia możliwość drukowania w formacie A3, dzięki czemu jest w stanie pokryć potrzeby niewielkich przedsiębiorstw. Podczas naszych testów zwróciliśmy szczególną uwagę na wydajność urządzenia. Producent deklaruje, że Xerox B1025 jest w stanie drukować z prędkością do 25 str./min. Nasze wyniki potwierdziły wysoką efektywność pracy. Czas wydruku 10 stron to niespełna 30 sekund, natomiast zadrukowanie pierwszej strony od stanu spoczynku zajmuje około 23 sekund. Dobrze prezentuje się również tempo pracy kopiarki. Pierwsza kopia jest dostępna po około 17 sekundach, natomiast kopiowanie 10 stron dokumentu zajmuje niewiele ponad 55 sekund.

Specyfikacja Xerox'a B1025 obejmuje kasetę na 250 arkuszy papieru z możliwością późniejszej rozbudowy oraz podajnik boczny o pojemności 100 arkuszy. Maksymalna rozdzielczość wydruku to 1200 x 1200 dpi. Dzięki zastosowaniu wbudowanej karty pamięci o imponującej pojemności 1,5 GB, maszyna jest w stanie przetwarzać i zapamiętywać dane w ilościach zarezerwowanych zazwyczaj dla pełnoprawnych kombajnów biurowych. Istotnym wyróżnikiem modelu okazuje się czytelny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4,3". Interfejs urządzenia został opracowany w języku polskim, a cały system należy do najbardziej intuicyjnych na rynku. Wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na instalację opcjonalnych modułów Wi-Fi i FAX.

Wraz z premierą modelu Xerox B1025, na rynek trafił również Xerox B1022. Druga z maszyn posiada specyfikację okrojoną między innymi z modułu ADF i rozbudowanego buforu pamięci. Zapewnia jednak podobny poziom wygody i wydajności pracy w zauważalnie niższej cenie.