Wideotelefon na IP

InnoMedia wprowadza na rynek wideotelefon korzystający z protokołu IP.

Firma InnoMedia rozpoczęła sprzedaż wideotelefonu, który wykorzystuje protokół IP do jednoczesnego przesyłania przez Internet głosu i obrazu. Bez względu na położenie geograficzne rozmówca zapłaci zatem jedynie za połączenie z lokalnym dostawcą Internetu.

Urządzenie ma wbudowany 4-calowy kolorowy wyświetlacz LCD oraz mikrofon i kamerę internetową. Potrafi ono przesyłać do 15 klatek obrazu na sekundę. Źródłem obrazu może być również projektor, magnetowid, odtwarzacz DVD, cyfrowa kamera lub aparat fotograficzny. Minimalna przepustowość pozwalająca na przeprowadzanie wideokonferencji wynosi 64 Kb/s, ale producent twierdzi, że zadowalającą jakość można uzyskać przy połączeniu z szybkością co najmniej 128 Kb/s. Jednocześnie zastrzega, iż wideotelefon nie pracuje w sieciach chronionych firewallami i translacją adresów (NAT).

Jak powiedział Bob Selzler, wiceprezes InnoMedia: "Tym, co decyduje o wyjątkowości naszego wideotelefonu, jest fakt, że jest on przenośny, oraz to, że nie potrzebuje do działania komputera. Jest to całkowicie samodzielne urządzenie". Jako przykłady zastosowań podał zdalne nauczanie lub telemedycynę - obraz może być rzucony przez podłączony projektor na ścianę i oglądany przez wiele osób jednocześnie. Sugerowana cena detaliczna ma wynieść w USA 1500 USD.

Więcej informacji: www.innomedia.com


Zobacz również