Wideowiadomości

Amerykańskie przedsiębiorstwa Tornado Development i GEO Interactive podejmą wspólne działania w celu dołączenia wideowiadomości do poczty elektronicznej.

Tornado Development i GEO Interactive będą wspólnie pracować nad dodaniem technologii wideo-messaging do usług Tornado Messenger. Produkt firmy GEO - Emblaze, pozwalający na wykorzystywanie mediów strumieniowych, będzie włączony do usług Tornado Messenger. Używając kamery i mikrofonu użytkownik będzie mógł nagrać wideowiadomość i wysłać ją do dowolnej liczby adresatów.

Nagrana za pomocą komponentu VidMail (który stanowi część Tornado Messengera) informacja będzie przechowywana na serwerze dostawcy usług internetowych. Dzięki temu każdy z odbiorców będzie mógł ją obejrzeć używając przeglądarki, bez potrzeby kopiowania z dużego pliku na dysk twardy własnego komputera. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nie będzie potrzeby wysyłania kopii tej samej wiadomości do kilku użytkowników.

Stosując opracowywaną w Tornado Development technologię Unified Messaging użytkownicy mogą odbierać i wysyłać wiadomości z dowolnych urządzeń: telefonu komórkowego, poprzez e-mail, fax czy korzystając z cyfrowego asystenta (PDA). Do odebrania wideowiadomości nie będzie konieczne użycie produktu VidMail - konsumenci będą mogli np. tylko odsłuchać nagrany dźwięk za pomocą telefonu.


Zobacz również