Więcej MP3

Nadchodzący sezon letni obfitować będzie w premiery nowych odtwarzaczy cyfrowych plików audio.

Rynek urządzeń do odtwarzania plików audio przeżywa prawdziwy rozkwit. W ostatnim okresie firmy prześcigają się we wprowadzaniu do sprzedaży kolejnych modeli przeznaczonych do odtwarzania cyfrowych plików audio.

Już za miesiąc, firma Dell rozpocznie sprzedaż urządzenia Digital Audio Receiver (DAR), które użytkownik będzie mógł postawić w dowolnym pomieszczeniu i wykorzystując domową instalację telefoniczną aby podłączyć je z komputerem. Odbiornik umożliwia odsłuchiwanie plików zapisanych na twardym dysku domowego peceta odtwarzając zarówno pliki MP3, jak Windows Media Audio. DAR posiada wyświetlacz LCD, pilota i może być podłączony do domowego zestawu audio. Przy zakupie komputera Dell Dimension z kartą przeznaczoną do budowy sieci lokalnej z wykorzystaniem instalacji telefonicznej, urządzenie kosztować będzie 199 USD. Cenę samego odbiornika wyznaczono na 249 USD.

Kolejnym producentem wprowadzającym nowe urządzenia audio jest Thomson Multimedia. Między wrześniem, a grudniem w sprzedaży ma pojawić się pięć nowych odtwarzaczy tej firmy. Jednym z nich będzie nowa wersja przenośnego urządzenia Lyra umożliwiającego odtwarzanie plików MP3, WMA i G2, wzbogacona o tuner radiowy. Cenę produktu ustalono na 250 USD. Thomson, wprowadzi także miniaturowy odtwarzacz wielkości pudełka zapałek. Jego rozmiary pozwolą jedynie na przechowanie około godziny muzyki zapisanej wyłącznie w formacie MP3, zaś cena ma wynieść ok. 149 USD. W sprzedaży mają się pojawić także odtwarzacze plików MP3 zapisanych na płytach CD. Model przenośny kosztować będzie 169 USD, natomiast stacjonarne urządzenie z magazynkiem na pięć płyt sprzedawane będzie w cenie 399 USD.

Na rynek wejdzie także odtwarzacz Maestro, opracowany przez Texas Instruments i Digital5. Główną zaletą tego przenośnego urządzenia będzie bardzo duża "muzyczna" pojemność. Zastosowany w odtwarzaczu dysk 10 GB pozwoli przechowywać do 300 godzin muzyki. Cena nie została jeszcze ustalona, ale jak twierdzi firma Digital5, nie będzie ona przekraczać 300 USD.


Zobacz również