Więcej Włochów w sieci

Telecom - włoski potentat telekomunikacyjny - oferuje zestawy komputerowe z bezpłatnym 35-miesięcznym dostępem do sieci.

Telecom Italia rozpoczął realizację E-Vai - przedsięwzięcia, które ma na celu zwiększenie liczby włoskich internautów. W ramach projektu każda zainteresowana osoba do końca bieżącego roku za 157 USD (299 tys. lirów) otrzyma zestaw komputerowy Compaq PC wyposażony w procesor AMD K6-2/475MHz, dysk twardy 6 GB, CD-ROM 40x, 15-calowy kolorowy monitor, kartę dźwiękową, modem Diamond 56Kbps, drukarkę Oliveti Artjet oraz zestaw oprogramowania z systemem operacyjnym Windows 98. Podana cena obejmuje dostarczenie komputera do domu, montaż i podłączenie go do Internetu oraz 35 miesięcy bezpłatnego serfowania.

Wydzielona z Telecom Italia spółka Tin.it, która zajmuje się tym przedsięwzięciem, przewiduje wzrost subskrybentów z 1,9 do ok. 4,5 mln. Jak powiedział rzecznik firmy: "W Niemczech, Francji czy Anglii 40% społeczeństwa ma dostęp do Internetu. U nas tylko 27%. Czas to zmienić". Szef Telecom Italia Roberto Colaninno dodał: "Wiele osób bało się sięgnąć po nową technologię. Dlatego zdecydowaliśmy się przynieść ją do ich domów".

Więcej informacji: www.telecomitalia.it