Więcej cyfrowych aparatów

Według prognoz japońskiej firmy analitycznej Nikkei Market Access światowa sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych w bieżącym roku osiągnie liczbę 10,8 miliona sztuk.

Według prognoz japońskiej firmy analitycznej Nikkei Market Access (NMA), w bieżącym roku do klientów na całym świecie trafi 10,8 miliona sztuk cyfrowych aparatów fotograficznych, a w roku 2001 liczba ta wzrośnie do 18,5 miliona. Poziom sprzedaży tego typu urządzeń w ciągu 2000 roku wzrósł z 1,8 miliona sztuk w pierwszym kwartale, do 4 milionów w ostatnich trzech miesiącach bieżącego roku.

Nikkei Market Access przewiduje, iż rok 2001 przyniesie wzrost globalnego rynku cyfrowych aparatów fotograficznych o 71%, a poziom sprzedaży wyniesie 18,5 miliona sztuk. Największy rozwój w tej dziedzinie przeżyją Europa i Azja, pozostające do tej pory w tyle za Stanami Zjednoczonymi i Japonią.

W 2000 roku wśród głównych producentów aparatów cyfrowych znalazły się firmy Olympus i Sony, każda posiadająca 21,5% udziału w rynku. Sony zawdzięcza swój sukces przede wszystkim popularnemu w Stanach Zjednoczonych aparatowi wyposażonemu w napęd dyskietek, a w Japonii najnowocześniejszym modelom tych urządzeń. Trzecią pozycję zajmuje od 1999 roku firma Fuji, która zwiększyła ostatnio swój udział w rynku do 15,2%.

Więcej informacji: www.nni.nikkei.co.jp