Więcej cyfrowych nowości HP

Wśród zaprezentowanych wczoraj przez HP produktów znalazły się, poza drukarkami, również 3 nowe modele aparatów cyfrowych.

Niewątpliwie najbardziej zaawansowanym w ofercie jest model HP Photosmart 945. Jego podstawowe parametry to rozdzielczość całkowita wynosząca 5,3 megapiksela, 8-krotny zoom optyczny i 7-krotny cyfrowy, celownik typu SLR oraz duży wyświetlacz LCD o przekątnej 5 cm.

Zdaniem producenta, HP Photosmart 945 to pierwszy na świecie aparat, w którym wykorzystano technologie HP Adaptive Lighting. Zastosowano ją w funkcji "cyfrowej lampy błyskowe" aparatu. Umożliwia ona wykonywanie zdjęć w sposób zbliżony do zapamiętywania scen przez człowieka. W metodzie tej wyrównywane są różnice jasności pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami zdjęcia. Delikatne kontrasty zostają zachowane, a duże są poddawane kompresji.

Kolejnym modelem jest HP Photosmart 435 - aparat prosty w użyciu i charakteryzujący się konkurencyjną ceną. Oferuje on m.in. rozdzielczość 3,1 megapiksela, ciekłokrystaliczny wyświetlacz o przekątnej 3,8 cm oraz czas reakcji migawki nie przekraczający jednej sekundy.

Ostatnim z nowych modeli jest HP Photosmart 635. W zamyśle producenta ma to być aparat mały, wszechstronny, doskonały do fotografowania na codzień. Jego podtsawowe parametry to zoom optyczny 3x i cyfrowy 4x, możliwość rejestracji dźwięku i wideo oraz rozdzielczość 2 megapiksele.

Więcej informacji:

http://www.hp.com.pl