Więcej danych z LaCie TX12000

Dzięki nowemu systemowi RAID o nazwie TX12000, będzie można podłączać do komputera dyski twarde o pojemności przekraczającej 120GB.

Producent urządzeń służących do przechowywania danych, firma LaCie zaprezentowała nowy system RAID TX12000 zaprojektowany do zwiększenia przepustowości transferu danych, uzyskania większej rozszerzalności systemu i zapewnienia stabilnej pracy w czasie przesyłania i gromadzenia danych. TX12000 może być dołączony praktycznie do każdego komputera wyposażonego w interfejs SCSI bez dodatkowych wymagań, co do oprogramowania i sterowników. Skonfigurowany z najnowszym dyskiem LaCie oferującym 180GB wolnego miejsca i pracującym z prędkosćią obrotową 7200 rpm, system RAID gwarantuje transfer danych dochodzący do 75 MB na sekundę i średni czas dostępu wynoszący 2ms oraz umożliwia jednoczesne obsługiwanie 12 dysków twardych (oznacza to, że korzystając z napędów o pojemności 180GB każdy, możemy mieć dostęp do 2,16 TB wolnego miejsca).

Firmowy kontroler może obsługiwać do 8 ustawień, każde z własnym poziomem RAID pozwalając na indywidualną konfigurację. Do edycji i obróbki wideo oraz transferu pojemnych plików Photoshopa można korzystać z konfiguracji RAID 0, natomiast pozostałe warianty (1,0+1,3 i 5) pozwalają użytkownikowi na odzyskiwanie danych utraconych z powodu wadliwości jednego z napędów. W takiej sytuacji system RAID TX12000, który może być ustawiony i obsługiwany przy użyciu zamontowanego z tyłu urządzenia wyświetlacza LCD, sam automatycznie odbudowuje dane z uszkodzonego dysku i zapisuje je na innym wolnym. Ponadto, jak poinformowali przedstawiciele producenta, moduły dyskowe TX12000 wyposażone zostały w indywidualne blokady, tak by chronić jednostkę przed kradzieżą czy niepożądanym usunięciem jednego z nich.

http://www.lacie.com


Zobacz również