Więcej i więcej atramentówek

Lexmark przedstawiła nowe drukarki atramentowe z serii Z-Line.

Producent drukarek, firma Lexmark poszerzyła swoją ofertę o 4 nowe modele z serii Z-Line 2001: Z23, Z33, Z43 i Z53. Wszystkie typy to kolorowe drukarki atramentowe zapewniające rozdzielczość 2400 x 1200 dpi (z wyjątkiem modelu Z23) i kroplę o wielkości 7 picolitrów i złącze USB. Do cech wspólnych drukarek można zaliczyć bezproblemową obsługę, szybką i prostą instalację, łatwość wymiany pojemników z atramentem oraz automatyczny podajnik papieru, który może pomieści różnego rodzaju dokumenty o wadze do 60 kg, włączając w to koperty, etykiety, folie czy nalepki.

Model Z53 kosztuje 139 USD i jest przeznaczony przede wszystkim do pracy w małych biurach. Oferuje prędkość wydruku do 16 stron/minutę w trybie 'b&w' oraz 8 stron/minutę w kolorze. Drukarka ta może pracować w otoczeniu sieciowym w związku z czym oferuje możliwość sprawdzania stanu pojemników z tuszem oraz statusu zadań przez wszystkich użytkowników sieci. Drukarka Z43 skierowana jest raczej do użytkowników domowych o dużych wymaganiach zapewniając im wydruki w rozdzielczości 2400x1200 dpi w czasie 12 ppm (page per minute) w trybie 'b&w' oraz 9 ppm w kolorze. Cena urządzenia wynosi 99 USD.

Model Z33 w cenie 89 USD przeznaczony jest dla osób początkujących. Drukarka zapewnia wydruki w rozdzielczości 2400x1200 dpi na każdym rodzaju papieru i może drukować 9 ppm 'b&w' oraz 5 stron kolorowych. W przypadku modelu Z23 użytkownicy mają do dyspozycji jeden pojemnik kolorowy, do którego można dokupić kartridż z czarnym tuszem. Drukarka ta umożliwia wydruk w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi w czasie 8 ppm w trybie czarno białym oraz 5 ppm w kolorze. Oba modele Z23 i Z33 korzystają ze specjalnie opracowanych tuszy, które zapewniają gładsze wydruki i wysychają znacznie szybciej. Dodatkowo wyposażone zostały w nowy interfejs zapewniający bezproblemowe poruszanie się po ustawieniach drukowania.

www.lexmark.com


Zobacz również