Więcej ikon i narzędzi w Dialog Studio 2.0

MacScripter, magazyn i serwis internetowy zajmujący się programowaniem w Mac OS, wydał Dialog Studio 2.0, narzędzie do tworzenia i edycji AppleScripts.

Program Dialog Studio generuje skrypty Dialog Director w przyjaznym interfejsie typu 'drag and drop' i zaopatrzony jest w narzędzia do tworzenia okien dialogowych. Bez znajomości kodu, użytkownicy mogą konstruować okna dialogowe zawierające przyciski, pola tekstowe, 'checkboxy', przyciski 'radio' i podobne elementy służące do nawigacji i interakcji użytkownika z witryną WWW czy programem komputerowym.

'Nowa wersja oferuje tworzenie przycisków w formie ikon oraz nowe narzędzia graficzne m.in. ulepszony Icon Imbedder', twierdzi Ray Berber z MacScriptera, 'Okno dialogowe oraz każdy element wchodzący w jego skład może mieć teraz swój własny krój czcionki z odmiennymi właściwościami takimi jak rozmiar i styl'.

Oprócz tego Dialog Studio 2.0 wyposażone zostało w szybki dostęp do pomocy online, poprawiony mechanizm eksportu Live Script, opcję 'drag and drop' dostępną w podglądzie i cztery opcje eksportu pliku: kopiowanie do schowka, zapisanie jako skrypt, otwarcie i uruchomienie w dowolnym edytorze skryptów oraz podgląd skryptu w czasie rzeczywistym.

www.dialogstudio.com


Zobacz również