Więcej muzyki w kieszeni

Firma Iomega, producent napędów i nośników do magazynowania danych, debiutuje na rynku przenośnych odtwarzaczy cyfrowej muzyki.

Nowe urządzenie o nazwie HipZip zaproponowane przez firmę Iomega, producenta napędów i nośników danych, to przenośny, cyfrowy odtwarzacz plików muzycznych wykorzystujący do magazynowania danych dyski PocketZip o pojemności 40MB.

Dzięki wykorzystaniu dysków PocketZip, tańszych i pojemniejszych od kart pamięci CompactFlash, odtwarzacz HipZip umożliwia przechowywanie i odtwarzanie większej ilości danych przy niższych kosztach eksploatacji urządzenia.

Cena HipZipa wynosi około 200 GBP, o jeden dysk PocketZip o pojemności 40MB kosztuje 6 GBP i przechowuje pliki w formacie MP3 albo Windows Media. Przedstawiciele Iomegi twierdzą, że karty CompactFlash są zbyt drogie, aby pozwolić sobie na więcej niż jedną, natomiast dysków PocketZip można mieć conajmniej kilka do dyspozycji, co daje wiele godzin muzyki, którą można mieć zawsze przy sobie.

HipZip wykorzystuje litowo-jonowe beterie wielokrotnego ładowania, które jednorazowo zapewniają 12 godzin odtwarzania muzyki, a informacje o utworach wyświetlane są na 2 x 3 calowym ekraniku. Oprócz odtwarzania plików MP3 i Windows Media, dyski PocketZip mogą służyć jako nośniki cyfrowych danych dowolnego formatu.

Do komputera PC lub Macitosh HipZipa można podłączyć za pomocą portu USB, a dostarczone wraz z urządzeniem oprogramowanie współpracujące z Windows Media Player 7.0 oraz konwerterem ścieżek audio CD do formatu MP3 MusicMatch Plus Jukebox, pozwala na wygodne zarządzanie plikami muzycznymi.

Firma Iomega zapowiedziała także premierę urządzenia FotoShow służącego do gromadzenia cyfrowych obrazów i wyświetlania ich na ekranie telewizora, które również wykorzystuje dyski PocketZip.

www.iomega.com


Zobacz również