Więcej niebieskich zębów

Firmy Microsoft, Motorola, 3Com i Lucent przystąpiły do konsorcjum zajmującego się promowaniem i opracowywaniem technologii bezprzewodowej wymiany informacji - Bluetooth.

Idea bezprzewodowej wymiany informacji zyskała nowych zwolenników. Następni giganci rynku IT: Microsoft, Motorola, 3Com i Lucent zasilają szeregi konsorcjum Bluetooth. Technologia Bluetooth pozwoli urządzeniom (telefony komórkowe, notebooki czy palmtopy) na bezprzewodową wymianę danych. Cztery wymienione firmy dołączyły do założycieli konsorcjum - Ericssona, IBM-a, Intela, Nokii i Toshiby. Nowi członkowie stworzą specjalną grupę zajmującą się intensywnym testowaniem i promocją standardu.

Rozwiązania ułatwiające dostęp do korporacyjnych i domowych sieci komputerowych staną się niedługo ogromnie popularne. Według przewidywań analityków z Gartner Group, do 2005 roku na świecie wykorzystywanych będzie już ponad 670 mln urządzeń zgodnych z Bluetooth. Technologię tę zaaprobowało już w sumie ok. 1200 firm. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest wiele, czasami konkurujących ze sobą przedsiębiorstw, tak więc producenci stoją jeszcze przed koniecznością zawarcia pewnych kompromisów dotyczących przyszłości Bluetooth.

Więcej informacji: www.news.com