Więcej osób planuje zakup Wii niż Xboxa czy PS3

Internetowe badania BrandIntel dowiodły, że flagowa konsola Nintendo ma się wciąż dobrze. Wyniki przeczą powszechnej opinii, iż sprzedaż Nintendo Wii zacznie spadać ze względu na słabe parametry konsoli.

Firma BrandIntel sprawdziła ponad 400 tysięcy źródeł w Internecie, szukając opinii między innymi na blogach, forach dyskusyjnych czy w systemach komentarzy.

Wyniki nie potwierdziły plotek o możliwym spadku sprzedaży Wii. Wręcz przeciwnie, wyszło na to, że dużo więcej osób planuje zakupić tę konsolę, niż np. 360 czy PlayStation 3.

Analitycy wiążą taki stan rzeczy przede wszystkim z coraz większą liczbą graczy "casualowych". Ich podejście do wirtualnej rozrywki jest zgoła inne niż typowych grających. Jak wynika z badań, Wii ma w Internecie opinię najbardziej przyjaznej użytkownikowi konsoli. Posiada także najwięcej rekomendacji z "wielkiej trójki".

Ciekawy jest też bardzo mały spadek zainteresowania Xboxem 360. , która gości już od dawna na rynku, wciąż cieszy się sporą popularnością. Badania pokazują, że wynika to głównie z bardzo dużego wyboru tytułów przeznaczonych na produkt Microsoftu.

Niestety badania nie pocieszą fanów konsol Sony. Co prawda PlayStation 3 generuje w sieci największą liczbę dyskusji a propos wydajności czy grafiki, nie przekłada się to jednak na pozytywny odbiór produktu. Jest on znacznie gorszy niż w wypadku konkurencji. Wśród głównych przyczyn tego zjawiska internauci wymieniają zbyt wysoką cenę i idący z nią w parze brak wystarczającej ilości ciekawych gier.