Więcej pamięci w iPhone'ie i iPodzie

Koncern Apple wprowadził do sprzedaży nowe, pojemniejsze wersje swoich multimedialnych urządzeń, iPhone'a oraz iPoda touch. W pierwszym z wymienionych zwiększono ilość pamięci z 8 do 16 GB, zaś w drugim - do 32 GB.

Nowy iPhone wyceniony jest na 499 dolarów/euro. W ofercie producenta nadal dostępny będzie smartfon z pamięcią 8 GB (jego cena nie zmieniła się i nadal wynosi 399 USD). Tym samym po raz pierwszy od września 2007 r. Apple oferuje równocześnie dwa modele iPhone'a (wycofano wtedy z oferty wersję 4 GB, a 8-gigabajtowa znacząco potaniała, co wywołało wzburzenie klientów).

Więcej pamięci w iPhone'ie i iPodzie

iPod touch

W tym roku eksperci spodziewają się też bardziej znaczącego upgrade'u iPhone'a, polegającego m.in. na wyposażeniu go w obsługę telefonii komórkowej trzeciej generacji i funkcję GPS.

Rodzina odtwarzacza multimedialnego iPod touch poszerzyła się o trzeciego reprezentanta - do modeli o pojemności 8 i 16 GB (odpowiednio 299 i 399 USD) dołącza wersja 32-gigabajtowa, wyceniona na 499 USD/euro.

iPod touch - Wi-Fi i dotykowy ekran w odtwarzaczu

iPod touch to właściwie iPhone, tyle że bez funkcjonalności telefonu komórkowego. Urządzenie charakteryzuje się bowiem możliwością łączenia z Internetem za pośrednictwem protokołu Wi-Fi (standard 802.11b/g) oraz dotykowym ekranem. Wskutek tego z obudowy odtwarzacza zniknęło charakterystyczne okrągłe pokrętło nawigacyjne.

Więcej informacji

Strona producenta: Apple