Więcej tanich notebooków

Główni dostawcy komputerów przenośnych poszerzają swoją ofertę notebooków przeznaczonych dla klientów z niezbyt zasobnym portfelem. Serwis DigiTimes.com donosi, że firmy Hewlett Packard (HP) i Acer zwiększyły przyszłoroczne zamówienie na laptopy, których cena to niespełna 600 USD.

Z informacji podanej przez serwis DigiTimes.com wynika, że popyt na tanie notebooki zwiększył się wraz z pojawieniem się projektu OLPC (One Laptop per Child) oraz wprowadzonym niedawno na rynek niewielkim komputerem przenośnym Asus Eee PC, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów (warto przy tej okazji przeczytać artykuł pt. "Asus chce sprzedać 5 mln Eee PC w 2008 roku"). Co ciekawe, tanie rozwiązania interesują nie tylko klientów z krajów rozwijających się ale również mieszkających w krajach należących do najbogatszych. Warto tutaj podać przykład Stanów Zjednoczonych, w których swoich nabywców w 2006 roku znalazło aż 835 000 notebooków w cenie 499 USD, co jest o 529 000 lepszym wynikiem w porównaniu do roku 2005.

W związku z powyższym - jak twierdzi serwis DigiTimes.com - firma HP zamówiła już u tajwańskiego producenta ODM dodatkowe dwa miliony tanich komputerów przenośnych, natomiast zamówienie Acera zostało zwiększone o milion sztuk.

Źródło: DigiTimes.com


Zobacz również