Wiedza poprzez email

Topica.com przejął udziały w należącym do IDG serwisie Tipworld. Dzięki wspólnej inicjatywie Topica.com i Tipworld internauci uzyskają dostęp do informacji, dotyczących dziesiątek tysięcy kategorii.

Topica, światowy lider w dystrybucji różnego rodzaju informacji poprzez e-mail, przejął należący do International Data Group serwis Tipworld, który zajmuje się tworzeniem oraz publikacją porad z wielu dziedzin rozsyłanych dziesiątkom tysięcy subskrybentów. Dzięki przejęciu Topika wysyła obecnie ponad 200 mln listów miesięcznie, a z jej usług korzysta 10 mln osób w 170 krajach świata. Jej bardzo obszerny katalog informacji został wzbogacony o ponad 20 tys. list z poradami i 140 wykazów, zawierających aktualności Tipworld z takich dziedzin, jak technologia, finanse, literatura czy motoryzacja. W ramach serwisu Topica użytkownicy odtąd będą mogli korzystać z zasobów o podobnym charakterze, przygotowanych przez dziennikarzy magazynu PC World.

Lista subskrybentów Topica.com wzrasta w olbrzymim tempie: 30-40 tys. użytkowników dziennie. Na połączeniu zasobów obu serwisów skorzystają nie tylko ich użytkownicy, ale także reklamodawcy, którzy będą docierać do większej liczby konsumentów o konkretnym profilu zainteresowań.