Wiedźmin 2: Zabójcy Królów znalazł dystrybutora w Europie

Oficjalnym dystrybutorem drugiej części komputerowej gry fabularnej o przygodach wiedźmina Geralta będzie w Europie i Azji firma Namco Bandai Partners. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2011 r.

Przedstawiciele Namco nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy, zacierając jednocześnie ręce na myśl o spodziewanych zyskach. "Zespół CD Projekt RED jest jednym z najbardziej oddanych i utalentowanych na świecie i zależy mu na zapewnieniu fanom najlepszych możliwych wrażeń z gry, co nakazuje mi wierzyć, że otrzymamy do rąk wspaniałą grę" - powiedział Olivier Comte, wiceprezes ds. marketingu w Namco.

Pierwsza część gry Wiedźmin odniosła ogromny sukces - sprzedanych zostało ok. 1,5 mln kopii gry, ponad 1 mln osób zarejestrowało się na stronie thewitcher.com, tytuł zdobył ok. 100 nagród i zarobił dla producenta prawie 2 mln złotych. Budżet produkcji wyniósł ogółem 27 mln zł.

Zobacz również:

  • Jak odblokować Wiedźmina w Fortnite? Nowości 4 rozdziału

Budżet kontynuacji już został określony przez CD Projekt RED, dewelopera Wiedźmina, jako znacząco przewyższający tę kwotę.

W drugiej części gry Geralt, po udaremnieniu zamachu na życie króla Foltesta wspiera go w próbach przywrócenia porządku w ogarniętym chaosem królestwie Temerii. Wiedźmin zaangażowany w ochronę monarchy nie może się zająć rozwiązaniem intrygującej go sprawy - tajemniczego wiedźmina-zabójcy - oto ogólny zarys fabuły gry.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - trailer

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ma być od poprzednika jeszcze ciekawszy fabularnie i bardziej zaawansowany technologicznie. Ma to być również najładniejsza gra RPG jaką widzieliście.