Wiedźmin 2 będzie miał 16 zakończeń

Przedstawiciele CD Projekt Red zdradzili kolejne informacje związane z drugą częścią komputerowego Wiedźmina. Twórcy "The Witcher 2: Assassins of Kings" chwalą się, że gra zaoferuje aż 16 różnych zakończeń, zależnych od decyzji, podjętych przez gracza w trakcie rozgrywki.

Na podaniu liczby zakończeń kontynuacji Wiedźmina nie kończą się informacje przekazane przez CD Projekt Red. Firma postanowiła pokazać, o ile produkcja ta będzie większa i lepsza od swojej poprzedniczki.

Nowe kontra stare

W drugim Wiedźminie znajdziemy jedynie 4 "load screeny" czyli ekrany, które musimy obejrzeć, czekając na wgranie nowej partii danych. W poprzedniej części gry było ich 700. Na potrzeby Wiedźmina 2 nagrano 150 minut animacji składających się na 256 przerywników filmowych. W pierwszej części gry było ich 53 (130 przerywników). Wzrasta także liczba udostępnionych zbroi (trzydzieści w porównaniu do pięciu) oraz wspomniana już liczba zakończeń (szesnaście w porównaniu do trzech). Zdradzono także, iż Geralt nauczy się jednego nowego magicznego znaku.

Zobacz również:

Autorzy gry twierdzą, że wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie nowy silnik napędzający ich dzieło. Engine o nazwie TSOOD sprawić ma, że poza wyższą rozdzielczością, pecetowa wersja gry nie będzie się różnić od konsolowych. Czy rzeczywiście tak się stanie? Być może dowiemy się tego już w przyszłym roku kiedy to Wiedźmin 2 powinien się pojawić na sklepowych półkach.

Pierwsza część gry do tej pory sprzedała się w 1,5 mln. egzemplarzy na całym świecie.