Wiedźmin 2 - nabywcy edycji kolekcjonerskiej nabici w butelkę?

Wiedźmin 2 wystartował - słowa te mogą brzmieć niczym okrutny żart, w szczególności dla wszystkich posiadaczy edycji kolekcjonerskiej. Jedną z głównych nagród za jej nabycie miała być bowiem możliwość zagrania w Wiedźmina 2 aż 24 godziny przed premierą. Kłopoty z rejestracją skutecznie uniemożliwiły jednak zabawę.

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin 2 producent przeprasza graczy za opóźnienie. Czytamy, że by uruchomić grę niezbędne jest połączenie się z serwerami secuROM w celu sprawdzenia oryginalności kopii. Jeszcze wczoraj, CD Projekt miał nadzieję, że uda się odblokować produkcję w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Niestety, świat Wiedźmina 2 przez cały ten czas był martwy. Dopiero dziś o 8:10 CD Projekt poinformował, że sprawa została niemal rozwiązana i już niedługo każdy będzie mógł się cieszyć edycją kolekcjonerską.

Na oficjalnej stronie Wiedźmina 2 pojawia się też coraz więcej pozytywnych komentarzy - oczywiście od graczy, którym udało się już uruchomić grę. Na sto procent nie wiadomo jednak czy jest to prawda, oficjalnego komunikatu stwierdzającego, że wszystko jest już w porządku, nadal brak.

W całej sprawie najbardziej boleć może fakt, że nabywcy wersji kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 czekali z niecierpliwością, by móc zagrać w grę już na 24 godziny przed premierą. To wyróżnienie zostało im odebrane. Czy zatem CD Projekt planuje jakąkolwiek rekompensatę?

Poprosiliśmy przedstawiciela CD Projektu o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź...

Aktualizacja: 16 maja 2011 15:12

Dokładnie o 13:49 CD Projekt oficjalnie poinformował o naprawieniu błędu związanego z aktywacją drugiej części Wiedźmina.

Wszyscy posiadacze edycji kolekcjonerskiej mają dostać rekompensatę w postaci unikalnego wiedźmińskiego upominku. Oby tym razem obyło się bez dodatkowych problemów;-)

Aktualizacja: 16 maja 2011 11:48

Wygląda na to, że wszystko zaczyna powoli wracać do normy. Od niektórych graczy otrzymujemy informacje, że niezbędne pliki są już dostępne na serwerze i pobierają się zupełnie normalnie.

Niemal 12 godzin spóźnienia. Dobrze, że z choć połowy dodatkowego czasu "kolekcjonerzy" będą mogli skorzystać.

Aktualizacja: 16 maja 2011 11:10

CD Projekt po raz kolejny poinformował o kontynuacji prac nad odblokowaniem serwerów. Zastanawiać może jedynie fragment: "aby jak najszybciej umożliwić aktywację gry wszystkim tym, którzy dokonali zakupu Edycji Kolekcjonerskiej".

Jedenaście godzin już minęło... wciąż czekamy na oficjalny komentarz w sprawie ewentualnej rekompensaty za stracony czas.

Aktualizacja: 16 maja 2011 10:23

Na oficjalnej stronie CD Projektu pojawiło się nowe uaktualnienie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że zalogowanie na konto powiązane z pierwszą częścią gry będzie niemożliwe:

"Z przyczyn technicznych tymczasowo niemożliwe będzie zalogowanie się do konta powiązanego z pierwszą grą Wiedźmin. Prosimy o utworzenie nowego konta. Sytuacja wkrótce zostanie rozwiązana za pomocą opcji połączenia ze sobą kont. Przepraszamy za wszelkie niedogodności."