Wiedźmin 2 - piraci będą ścigani

Twórcy Wiedźmina 2 zapowiedzieli, że wynajmą zewnętrzne firmy, które będą ścigały piratów. Osoby ściągające nielegalne kopie przygód Białego Wilka mogą dostać "rachunek" na o wiele większą kwotę, niż cena gry.

Głos w tej sprawie zabrał współzałożyciel CD Projektu - Marcin Iwiński. Zdradził on, że gracze z kilku dużych krajów (nie powiedziano jakich), którzy ściągną piracką kopię Wiedźmina 2, mogą spodziewać się listu z firmy prawniczej. Będzie ona domagała się wpłacenia odszkodowania za kradzież tego tytułu. Sama kara będzie o wiele wyższa niż cena gry. Monitorowaniem ruchu pirackich kopii Wiedźmina 2 mają zająć się firmy współpracujące już z branżą muzyczną i filmową.

Co ciekawe, rodzima firma sama w pewnym stopniu kusi piratów poprzez oferowanie gry w swojej usłudze sieciowej Good Old Games. Sprzedawany tam Wiedźmin 2 będzie pozbawiony jakichkolwiek zabezpieczeń typu DRM.

Zobacz również:

  • Wiedźmin 3 z Ray Tracingiem jednak chodzi płynnie... wystarczy karta graficzna za...  ILE?!
  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Autorzy nadchodzącej produkcji przewidują, że w ciągu dwunastu miesięcy od premiery uda im się sprzedać 1,3 mln. kopii Wiedźmina 2.