Wiedźmin 2 potwierdzony dla Xbox 360. CD Projekt pracuje nad czymś nowym

Podczas konferencji CD Projekt RED, polska firma oficjalnie potwierdziła, że Wiedźmin 2 zostanie wydany w wersji dla Xbox 360. Powstaje też nowy tytuł, w który "zamieszany" jest Tomasz Bagiński i Platige Image Studio.

Polska gra komputerowa "Wiedźmin 2" robi furorę na całym świecie. Wielu eksperów uważa, że to najlepsza produkcja wydana w tym roku na świecie.

Polecamy:

CD Projekt obiecuje, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie najbardziej dojrzałą i skomplikowaną grą na konsolę Xbox 360. Produkcja ukaże się pod koniec roku, a główny powód tak odległej daty to chęć przeniesienia gry z PC w sposób jak najbardziej dokładny i sprawdzony w każdym calu.

- Chcemy adaptacji, a nie zwykłej konwersji - mówią przedstawieciele CD Projektu. Wszystkie aktualizacje Wiedźmina 2 i materiały DLC opublikowane w wersji "pecetowej", zostaną wbudowane w wersji dla Xboksa. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsolę po raz pierwszy pojawi się na targach E3 - będzie tam można przetestować gameplay dla X360.

Po ogłoszeniu kolejnej wersji Wiedźmina 2, CD Projekt RED poinformowało, że pracuje obecnie nad zupełnie nowym projektem, we współpracy z firmą Platige Image Studio. Trailer gry, który pojawi się już na targach E3, reżyserował Tomasz Bagiński - znany na całym świecie animator, nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany "Katedra" (2003).

Zobaczcie trailer gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dla X360. Również w reżyserii Tomka Bagińskiego: