Wiedźmin 2 sezon - wszystko, co musisz wiedzieć przed oglądaniem serialu

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina planowana jest na 2021 rok, a co pewien czas, publikowane są nowe informacje oraz plotki na temat przeboju Netflixa. Postanowiliśmy zebrać je dla was w jednym miejscu i aktualizować na bieżąco, wraz z napływem kolejnych wiadomości. Zapraszamy do lektury.


Przypomnijmy, że serial Netflixa jest adaptacją książkowej sagi napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego, opowiadającej o losach Geralta z Rivi. Wiedźmin, spędzający życie na walce z potworami, zostaje pewnego dnia wplątany w wydarzenia, które zaważą na losach świata. Historia „Białego Wilka” doczekała się już niezbyt udanej, delikatnie mówiąc, serialowej i filmowej ekranizacji, które zostały nakręcone w naszym kraju prawie dwie dekady temu. Jednak swoją światową popularność, zawdzięcza ona przede wszystkim kontynuacji, w postaci przebojowej trylogii gier stworzonej przez polskie studio CD Projekt RED. Popularność marki i gwiazdorska obsada sprawiły, że serialowy Wiedźmin był strzałem w dziesiątkę ze strony platformy Netflix. Ogromna popularność pierwszego sezonu sprawiła, że postanowiono kontynuować opowieść o wyjątkowym pogromcy potworów i jego przygodach.

Wiedźmin sezon 2 - kiedy premiera?

Kolejny sezon serialu zadebiutuje w 2021 roku, jednak dokładna data jego debiutu nie została jeszcze ujawniona. Nieco światła na ten temat może rzucić nasze rodzime studio - Platige Image, na którego czele stoi Tomasz Bagiński. Studio odpowiada za efekty specjalne do obu sezonów Wiedźmina i w przypadku pierwszego, zakończyło swoje działania na około miesiąc przed premierą serialu. Według kontraktu, prace nad nowym sezonem mają zostać zakończone w lipcu przyszłego roku, spekuluje się więc, że zadebiutuje on w okolicach sierpnia 2021 roku. Oczywiście, należy brać pod uwagę opóźnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Prace na planie nowego sezonu trwały już około miesiąc, gdy wprowadzone obostrzenia wymusiły ich zawieszenie. Wznowienie zdjęć ma nastąpić we wrześniu, jednak jeśli sytuacja się nie ustabilizuje, termin ten może ulec opóźnieniu, a wraz z nim - sama premiera.

Zobacz również:

 • Wiedźmin w Afryce, czyli nowy serial Netflixa. Oto spin-off serii o Geralcie i Ciri

Aktualizacja 09.07.2020

Producenci serialu Wiedźmin poinformowali, że aktorzy i cały zespół wrócą na plan już 17 sierpnia. Co może oznaczać, że, wstępnie zaplanowana na drugą połowę 2021 roku, premiera, jest coraz bardziej prawdopodobna.

Aktualizacja 20.01.2021

Wygląda na to, że nad drugim sezonem "Wiedźmina" krąży fatum. Twórcy oficjalnie poinformowali o powrocie na plan zdjęciowy 17 sierpnia 2020 roku, a już w listopadzie 2020 roku zostali zmuszeni do przerwania prac ze względu na cztery diagnozy zarażenia Koronawirusem wśród obsady produkcji. Kolejny cios dla produkcji naszedł w grudniu, kiedy główny aktor, Henry Cavill (Geralt z Rivii), musiał zrobić przerwę ze względu na kontuzję mięśni nogi. W takim wypadku premiera serialu najpewniej znowu zostanie przesunięta na późniejszą datę. Według plotek najszybszy termin jakiego możemy się spodziewać to koniec 2021 roku.

Aktualizacja 02.02.2021

Biorąc pod uwagę najlepszy scenariusz można założyć, że drugi sezonu serialu "Wiedźmin" pojawi się najwcześniej we wrześniu lub październiku. Oczywiście zakładając, że zdjęcia nie będą już więcej razy przerywane to powinny się zakończyć w marcu 2021. Kolejnym etapem produkcji jest postprodukcja, która z reguły trwa około sześciu miesięcy, ale biorąc pod uwagę zaawansowany poziom serialu to może trwać to nawet dłużej.

Aktualizacja 2.04.2021

To oficjalne! Na kontach społecznościowych Netflixa ogłoszono koniec zdjęć do drugiego sezonu serialu "Wiedźmin"! Plan zdjęciowy trwał równe 158 dni, mieścił się w 15 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, obsada zmieściła się w liczbie 89 aktorów, a nad wszystkimi czuwało ponad 1200 członków ekipy.

Ponadto twórcy postanowili podzielić się z fanami materiałem specjalnym, który pokazuje jak wyglądały prace przez cały okres zdjęć. Na filmiku widzimy kulisy powstawania drugiego sezonu.

Aktualizacja 23.04.2021

To już oficjalne. Netflix ujawnił, że drugi sezon serialu "Wiedźmin" będzie miał premierę w czwartym kwartale roku 2021. Oznacza to, że debiutu możemy spodziewać się między wrześniem a grudniem tego roku! Jeżeli wydarzy się to w grudniu, to przerwa między premierą pierwszego sezonu, a drugiego będzie wynosiła równo dwa lata.

Aktualizacja 12.07.2021

W ostatni weekend podczas wydarzenia o nazwie WitcherCon została ogłoszona data premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Twórcy podali, że produkcja zadebiutuje na platformie Netflix 17 grudnia 2021 roku! Poza tym zostały podane tytuły wszystkich, 8 odcinków, które prezentują się następująco:

 1. Odcinek - A Grain of Truth
 2. Odcinek - Kaer Morhen
 3. Odcinek - What Is Lost
 4. Odcinek - Redanian Intelligence
 5. Odcinek - Turn Your Back
 6. Odcinek - Dear Friend
 7. Odcinek - Voleth Meir
 8. Odcinek - [REDACTED]
Wiedźmin

Źródło: Netflix

Gdyby tego było nam mało, twórcy podzielili się także oficjalnym zwiastunem! Na zapowiedzi 2 sezonu widać nie tylko tytułowego Geralta z Rivii oraz Ciri, ale także Jaskra, Nivellena, Vesemira, Eskela, Lamberta, Coenem, Triss, Tissai oraz wiele nieznanych postaci. Jeden z uważnych fanów zauważył, że poza wymienionymi postaciami w zwiastunie pojawia się także co najmniej 4 dodatkowych wiedźminów, o których w książkach nie ma mowy. Poza tym widzowie mogą zobaczyć jak będzie wyglądało przykryte śniegiem Kaer Moren. Zresztą, zobaczcie sami:

Aktualizacja 16.07.2021

Do dnia premiery coraz bliżej i jak się okazuje zostało nam do przeczekania tyle dni, ile mniej więcej trwał cały plan zdjęciowy. Przypominamy, że debiut drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" odbędzie się 17 grudnia 2021, co oznacza, że za 154 dni przyjdzie nam obejrzeć kontynuację! Dla porównania, plan zdjęciowy według oficjalnych informacji podanych przez producenta trwał 158 dni.

Fabuła serialu

Netflixowy Wiedźmin jest niekwestionowanym przebojem, ale pojawiło się kilka zastrzeżeń dotyczących produkcji. Jednym z nich była dość chaotyczna narracja i problemy widzów z połapaniem się w linii czasowej produkcji. Przez większość pierwszego sezonu, obserwowaliśmy oddzielne historie trzech postaci: Geralta, Yennefer i Ciri (w tych rolach kolejno: Henry Cavill, Anya Charlotra i Freya Allan), a poszczególne wydarzenia miały miejsce na przestrzeni wielu lat i nie były ukazywane chronologicznie. Dopiero w ostatnich odcinkach losy bohaterów się splotły, a tym samym, zrównały się w czasie. Naturalnie więc, drugi sezon będzie kontynuował opowieść od tego momentu i nie będzie już różnic w czasie, pomijając oczywiście potencjalne retrospekcje.

Kim Bodnia (Vesemir) wiedźmin sezon 2 netflix

Kim Bodnia (Vesemir)

Należy pamiętać, że Wiedźmin od Netflixa nie jest wierną ekranizacją książek Sapkowskiego, a adaptacją historii w nich przedstawionej. Z tego właśnie powodu, jest sporo różnic pomiędzy serialem a pierwowzorem. Najnowszy sezon, liczący osiem odcinków, ma jednak opierać się w dużej mierze na pierwszym tomie sagi – „Krew elfów”, co daje pewien pogląd na to, czego możemy się spodziewać. Duża część wydarzeń, które będą miały miejsce w kontynuacji serialu, została już potwierdzona.

Aktualizacja 20.01.2021

Pojawił się oficjalny opis sezonu 2 serialu "Wiedzmin". Prezentuje się on następująco:

Przekonany, że ​Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii przenosi księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna, czyli do swojego rodzinnego domu - Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynenty walczą o dominację poza jego murami, wiedźmin musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą posiada w środku.

W październiku 2020 roku Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego, na których widzimy Geralta, Yenefer oraz Ciri. Spostrzegawczy widzowie zauważą, że Ciri trzyma jakąś broń, więc prawdopodobnie na ekranie zobaczymy jej szkolenie wiedźmińskie tak dobrze znane fanom gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Ponadto w grudniu na oficjalnym koncie Netflixa na Twitterze pojawiły się zdjęcia scenografii z serialu. Trzeba przyznać, że prezentują się bardzo klimatycznie!

Pod koniec roku 2020 twórcy serialu dali fanom prezent świąteczny w postaci pierwszej strony scenariusza do 2 sezonu! Szczerze mówiąc tekst nie zdradza zbyt wiele, ale trzeba przyznać, że taki "spoiler" wzbudził w widzach ogromną ciekawość.

wiedźmin 2 sezon

Pierwsza strona scenariusza do 2 sezonu serialu "Wiedźmin"

Według informacji, które zbieraliśmy dla Was w ostatnich miesiącach, w drugim sezonie serialu będziemy mogli obejrzeć bitwę pod Sodden. Redanian Intelligence przedstawił zdjęcia z opactwa Fountainz z północnej Anglii, które sugerują, że dojdzie do spotkania sił Nilfgaardu i elfów. Ponadto zobaczymy tam króla Foltesta, Stregobora oraz Vilgefortza. Kolejne przecieki i zdjęcia pokazują prace w Królewskim Ogrodzie Wodnym Studley, gdzie możemy przyjrzeć się nilfgaardzkiej zbroi.

Wiedźmin sezon 2

Jeden z wariantów nilfgaardzkiej zbroi

Źródło: Redanian Intelligence

Aktualizacja 02.02.2021

Znane są projekty dwóch kostiumów. Upubliczniono zdjęcie z planu, na którym widać Eamona Farrena, który gra Cahira Mawr Dyffryna oraz Mimi Ndiweni, odgrywającą postać czarodziejki Fringilli Vigo. Oba stroje prezentują się niesamowicie i już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy je w serialu.

wiedźmin sezon 2

Źródło: Redanian Intelligence

Obsada filmowa

Poza Geraltem, Ciri i Yennefer, możemy liczyć na powrót takich postaci, jak: Jaskier (Joey Batey), Triss Merigold (Anna Shaffer), Yarpen Zigrin (Jeremy Crawford), Vilgefortz (Mahesh Jadu), Tissaia (MyAnna Buring), Stregobor (Lars Mikkelsen), Fringilla Vigo (Mimi Ndiweni), Sabrina (Therica Wilson-Read), Cahir (Eamon Farren), Filavandrel (Tom Canton), Dara (Wilson Radjou-Pujalte), Artorius (Terence Maynard), Istredd (Royce Pierreson) oraz Murta (Lilly Cooper).

Obsada kontynuacji może poszczycić się także wieloma nowymi twarzami. Lista postaci powiększyła się o doskonale znanych fanom serii bohaterów oraz kilku nowych, stworzonych na potrzeby serialu. Już w pierwszym odcinku poznamy Vereene i Nivellena (w tych rolach Agnes Bjorn i znany z "Gry o Tron" – Kristofer Hivju), którzy pojawili się w opowiadaniu "Ziarno prawdy".

Kristofer Hivju (Nivellen) wiedźmin netflix 2

Kristofer Hivju (Nivellen)

Grono czarodziejów powiększy się z kolei o Lydię van Bredevoort (Aisha Fabienne Ross) i Rience'a (nie wiadomo kogo zobaczymy w tej roli), którzy są ściśle powiązani z Vilgefortzem. W produkcji pojawi się też elfia czarodziejka - Francesca Findabair (Mecia Simson), w uniwersum uchodzącą za najpiękniejszą kobietę świata, która w serialu będzie miała brata o imieniu Gage (Kaine Zajaz) oraz prawdopodobnie dziecko.

Mecia Simson (Francesca Findabair) wiedźmin sezon 2 netflix

Mecia Simson (Francesca Findabair)

Czarodziejka stanie na czele Scoia'tael, rebelianckiego komanda elfów, prowadzącego wojnę podjazdową z ludźmi z Królestw Północy. Portal Redanian Intelligence opublikował zdjęcia z planu serialu, na których możemy przyjrzeć się dokładniej strojom Scoia'tael. Wiadomo również, że w serialu spotkają oni czarodziejkę Yennefer.

Scoia'tale wiedźmin sezon 2 netflix

Scoia'tael (źródło: redanianintelligence.com)

Fanów powinno ucieszyć, że Geralt oraz Ciri dotrą w serialu do słynnej siedziby wiedźminów – Kaer Morhen, gdzie księżniczka odbędzie swoje szkolenie w walce. Tam również dodano w serialu dodatkową postać, więc do: Vesemira (Kim Bodnia), Coena (Yasen Atour), Lamberta (Paul Bullion) i Eskela (Thue Rasmussen), dołączy kolejny wiedźmin – Hemrik (Joel Adrian). Kolejną nową postacią, niewystępującą w sadze, będzie Violet (Carmel Laniado). "Młoda dziewczyna, której zabawne i kapryśne zachowanie jest jedynie fasadą, za którą skrywa się ktoś znacznie mądrzejszy i sadystyczny", niestety nie wiadomo jeszcze dokładnie kim jest ta postać. Spekuluje się, że może ona być uczennicą w znanej z książek - świątyni Melitele, co mogłoby oznaczać również pojawienie się matki Nenneke. Inna teoria mówi, że pomimo zapewnień twórców serialu o nie czerpaniu inspiracji z serii gier, Violet to nawiązanie do jednego z zadań z dodatku "Krew i Wino" do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". W tym zadaniu, Geralt miał odnaleźć fioletową różę (z ang. violet rose), po drodze odkrywając tragiczną historię nieszczęśliwej kobiety. Żadna z tych teorii nie została jednak dotąd potwierdzona, więc prawdopodobnie, będziemy musieli poczekać na kolejne informacje. Podobnie tajemniczo prezentuje się kolejna bohaterka – Meena Coppercloth, o której wiadomo jedynie, że zagra ją Lesley Ewan. Jest jednak prawdopodobne, że postać ta będzie odgrywać istotną rolę w społeczności elfów.

Carmel Laniado (Violet) wiedźmin sezon 2 netflix

Carmel Laniado (Violet)

Wśród potwierdzonych postaci, których odtwórców jeszcze nie ujawniono, są m.in. Król Temerii - Foltest, królowa Lyrii i Rivii – Meve, oraz Sigismund Dijkstra, dowódca Redańskiej Służby Wywiadowczej, postać ta jest znana zarówno z książek, jak i z gier. W obsadzie znaleźli się również: Scarlett Maltman i Frida Gustavsson w nieujawnionych jeszcze rolach oraz Vernon Dobtcheff i Alina Ilin, o których na razie wiadomo jedynie, że zagrają oni elfy.

Aktualizacja

Aktor True Rasmussen nie zagra w drugim sezonie serialu "Wiedźmin". Jego rola została już obsadzona i aktualnie Eskela odegra 27-letnia szwajcarska gwiazda Basil Eidenbenz. Do tej pory zagrał w zaledwie kilku produkcjach, a najbardziej znany jest jego występ w serialu "Wiktoria".

Aktualizacja 20.01.2021

Kolejny sezon serialu "Wiedźmin" będzie miał zupełnie innych reżyserów niż poprzedni. A będą to:

 • Ed Bazalgette ("The Last Kingdom", "Doctor Who")
 • Sarah O'Gorman ("Jamestown", "Przeklęty")
 • Geeta Patel ("Atypowy", "Już nie żyjesz")
 • Stephen Surjik ("Daredevil", "The Umbrella Academy")

Aktualizacja 25.01.2021

Do obsady drugiego sezonu "Wiedźmina" dołączył Edward Rowe, który odegra rolę Henselta - rasistowskiego władcę Kaedwen, jednej z krain na północy. Poza nim na ekranie zobaczymy także Eda Bircha ("Sherlock") oraz Julie Barclay, jednak nie jest podane kogo zagrają.

Aktualizacja 23.03.2021

Do oficjalnej informacji podano nowych członków ekipy filmowej. Już wiemy, kto zagra Nenneke, Dijkstrę oraz Fenn. Do obsady dołączyli najznamienitsi aktorzy znani z "Bridgertonowie", "Hobbit" oraz "Cztery wesela i pogrzeb".

Nenneke - Adjoa Andoh ("Bridgertonowie")

Philippa Eilhart - Cassie Clare ("Ferajna z Baker Street")

Fenn - Liz Carr ("Milczący świadek")

Dijkstra - Graham McTavish ("Hobbit")

Ba'lian - Kevin Doyle ("Downton Abbey")

Codringher - Simon Callow ("Cztery wesela i pogrzeb")

Rience - Chris Fulton ("Bridgertonowie")

Potwory

Nie ma pogromcy potworów, bez potworów. Dotąd potwierdzono, że nasz bohater napotka na swojej drodze Leszego, potwora zamieszkującego lasy i puszcze, który zajadle broni swoich terenów i potrafi przybierać różne formy, m.in zwierzęce. Jego wygląd ma się jednak znacząco różnić od tego, przedstawionego w grach. Poza Leszym, ma pojawić się też "Vanessa-Marie - bardzo stara, białowłosa kobieta. Demon, który przemierza świat, targując się z ludźmi i żerując na ich najgłębszych, najmroczniejszych pragnieniach". Demonica odegra prawdopodobnie istotną rolę w historii, gdyż ma pojawić się aż w trzech lub czterech odcinkach.

wiedźmin sezon 2 netflix leszy

Leszy

Aktualizacja 9.07.2020 - Serial będzie czerpać również z gier CD Projekt RED

Twórcy serialu Wiedźmin niejednokrotnie podkreślali, że podstawowym źródłem inspiracji jest dla nich "saga wiedźmińska" stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego. Jak się jednak okazuje, w drugim sezonie nie zabraknie odwołań do produkcji studia CD Projekt RED.

Lauren S. Hissrich - twórczyni serialowego Wiedźmina, stwierdziła w jednym z ostatnich wywiadów, że jej zespół zamierza w drugim sezonie oddać hołd znakomitym produkcjom studia CD Projekt RED. "Kochamy gry wideo. Oczywiście naszym zamierzeniem było odwoływanie się do źródła, nie do adaptacji adaptacji, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy fanami gier i że w nie nie gramy. Wiemy, że znaczną część naszej widowni stanowią osoby, które słyszały o Wiedźminie tylko w kontekście gier" - stwierdziła Hissrich.

Producentka dodała również, że dzieła utalentowanego polskiego zespołu zasługują na większą obecność w serialu.

Odwiedziłam CD Projekt RED. Spotkałam utalentowanych ludzi, którzy tam pracują. Odwalają kawał wspaniałej roboty. Jeśli więc tylko nadarzy się okazja, byśmy mogli puścić do nich oko, będziemy to robić – tak często jak to będzie możliwe. - Lauren S. Hissrich

Przypomnijmy, że już w pierwszym sezonie pojawiła się słynna scena w balii z Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin (Henry Cavill) w balii

Aktualizacja 20.01.2021

Oprócz drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" zapowiedziano film o Geralcie z Rivii w stylu anime o tytule "Wiedzmin: Koszmar Wilka". Scenariusz do niego został napisany przez Beau DeMayo (który jest również twórcą scenariusza do odcinka 3 pierwszego sezonu "Wiedźmina") i koncentruje się na Vesemirze, mentorze Geralta. Film ma być animowany przez Studio Mir, które jest znane z produkcji "Legenda Korry". Według przesłanek fabuła ma przenieść nas "z powrotem do nowego zagrożenia stojącego przed kontynentem".

Ponadto prawdopodobnie powstanie również kolejny, trzeci sezon serialu. Jeden z twórców, Hissrich, twierdzi, że w planach ma siedem sezonów, jednak czas pokaże, czy będzie to opłacalne. Oczywiście, książek i historii jest wiele, jednak czasami warto serial skończyć wcześniej, niż robić z niego tak zwanego tasiemca. Póki co jesteśmy w momencie, gdy czekamy na drugi sezon, ciężko jest więc teraz spekulować o aż siedmiu częściach.

Aktualizacja 25.01.2021

Jak się okazuje, Netflix na poważnie zabrał się do rozbudowywania filmowej kolekcji o Wiedźminie Geralcie z Rivii. Równolegle trwają prace nad drugim sezonem "Wiedźmina" oraz produkcją z tego samego świata "The Witcher: Blood Origin". Nowa produkcja ma być prequelem, który przedstawi historię sprzed 1200 lat ze świata elfów. Dzięki tej realizacji dowiemy się więcej o pierwszym wiedźminie oraz poznamy wydarzenia, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer. Serial będzie się składał z sześciu odcinków, a producentami są: Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra (scenarzysta "Wiedźmina"). Według plotek, Andrzej Sapkowski ma być konsultantem kreatywnym produkcji.

Dziś Netflix oficjalnie ogłosił, że w postać Éile - elitarnej wojowniczki wcieli się Jodie Turner-Smith. Postać, którą odgrywa, zdecydowała się opóźnić swój klan, by podążyć za głosem serca. Jednak wydarzenia z Kontynentu zmuszają ją do porzucenia marzeń.

Aktualizacja 12.02.2021 - Wpis producentki serialu Wiedźmin

Na koncie producentki serialu Wiedźmin Lauren Schmidt Hissrich pojawił się wpis podsumowujący pracę nad drugim sezonem. Pisze ona: "Minął rok, odkąd zaczęliśmy kręcić Wiedźmina S2. Tak wiele się zmieniło od zeszłego lutego, ale kiedy patrzę wstecz na te zimne, wspaniałe noce w lesie, jedno pozostaje niezmienne: nadal czuję się najszczęśliwszą kobietą na świecie." Trzeba przyznać, że nie ma co się jej dziwić, w końcu pracuje nad jednym z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku.

Aktualizacja 15.02.2021 - Pieśń Barda Jaskra

Na anglojęzycznym koncie The Witcher na platformie Twitter z okazji Walentynek pojawił się tekst pieśni barda. Biorąc pod uwagę tematykę, można podejrzewać, że jest autorstwa Barda Jaskra - najlepszego przyjaciela wiedźmina Geralta. Czy jest on jakąś wskazówką dotyczącą sezonu drugiego serialu "Wiedźmin"? Możemy się tylko domyślać.

As roses are red, and witchers do slay

A bard writes about love on Valentine’s Day.

From Duny and Pavetta and their child surprise

To Yennefer and Geralt when they both lock eyes.

What’s this? An unexpected rush of bliss?

Could the heart be tempted to wander closer to Triss?

No need to guess; besides, I digress

For today my mind moves to the beat of my chest.

I’m no master of love, but I do have a theory

That a caring bond will blossom between our Witcher and Ciri.

And while love is a sensitive subject to broach

There will always be room in Geralt’s heart for Roach.

Do lilac and gooseberries make you weak?

Much like these beautiful words that I speak?

Search no more! The most eligible bachelor of all

is the songbird of the Continent; I’ll wait for your call.

Wolne tłumaczenie:

"Tak jak róże są czerwone, a wiedźmini zabijają

Bard pisze o miłości w Walentynki.

Od Duny i Pavetty i ich dziecięcej niespodzianki

Do Yennefer i Geralta, kiedy oboje wpatrują się w oczy.

Co to jest? Niespodziewany przypływ szczęścia?

Czy serce mogłoby ulec pokusie, by zbliżyć się do Triss?

Nie musisz zgadywać; poza tym błądzę

Na dziś mój umysł porusza się w rytm mojej piersi.

Nie jestem mistrzem miłości, ale mam teorię

Że między naszym Wiedźminem a Ciri zakwitnie troskliwa więź.

I chociaż miłość jest wrażliwym tematem do poruszania

W sercu Geralta zawsze znajdzie się miejsce dla Płotki.

Czy bez i agrest osłabiają?

Podobnie jak te piękne słowa, które wypowiadam?

Nie szukaj więcej! Najbardziej kwalifikujący się kawaler ze wszystkich

jest ptakiem śpiewającym kontynentu; Poczekam na Twoje wezwanie."

Aktualizacja 5.03.2021 - Nominacje do nagród

Świat obiegła informacja, że serial "Wiedźmin" zdobywa aż trzy nominacje do nagród w Saturn Awards w kategoriach:

 • Najlepszy aktor w serialu Fantasy (Henry Cavill)
 • Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym (Henry Cavill)
 • Najlepszy występ młodego aktora w serialu telewizyjnym (Freya Allan)

Aktorom gratulujemy takiego wyróżnienia i życzymy powodzenia.

Aktualizacja 15.04.2021 - Henry Cavill rozdaje wiedźmińskie prezenty

Okres kręcenia drugiego sezonu serialu dobiegł już końca i aktualnie przeszedł do etapu postprodukcji. Z tego powodu aktor odgrywający główną postać, Henry Cavill, postanowił na swój sposób podziękować osobom zaangażowanym w powstawanie produkcji. Jak się okazuje, serialowy Gerald wysłał kilka upominków wyjątkowym osobom.

Jako pierwsze zostało wyróżnione dziecko jednego z pracowników, które miało szczęście urodzić się z czasie kręcenia zdjęć do drugiego sezonu "Wiedźmina". Aktor podarował mu odznakę z motywem wilka oraz plakat z napisem, że maluch jest "pierwszym naturalnie urodzonym wiedźminem". Innym wyróżnionym pracownikiem został instruktor BHP, który przez całą realizację pilnował bezpieczeństwa wszystkich obecnych na planie. Otrzymał on list oraz odznakę Wiedźmińskiej Szkoły Cechu Wilka.

Aktualizacja 7.06.2021 - Plakat promujący drugi sezon

Przez ostatni miesiąc w sprawie drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" Internet milczał. Przez ten czas nie pojawiły się absolutnie żadne informacje, plotki czy nowości, które mogłyby nam zdradzić, czego możemy się spodziewać w dniu premiery. I nic dziwnego. Serial przeszło dwa miesiące temu zakończył okres zdjęć i produkcja przeszła w fazę edycji, a to najmniej widoczny etap tworzenia seriali. Na szczęście milczenie zostało przerwane, bo na oficjalnym profilu The Witcher pojawiły się plakaty promujące premierę drugiego sezonu. Niestety, twórcy nie podali jeszcze daty, a na dole zamiast niej znajduje się napis "coming soon" oznaczający, że debiut odbędzie się już niedługo.

Publikacja plakatu może mieć związek z Geeked Week organizowanym przez Netflixa , na którym zaplanowano specjalne wydarzenie, na którym pojawi się pokaz filmów i seriali platformy inspirowane grami. Jak wiadomo, "Wiedźmin" jest jedną z takich produkcji. Czy w takim razie twórcy planują właśnie wtedy podać oficjalną datę premiery drugiego sezonu? Przekonamy się 11 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego.

Aktualizacja 14.06.2021 - Oficjalny teaser 2 sezonu!

Podczas Geeked Week, przedstawiciele platformy Netflix zaprezentowali pierwszą, oficjalną zapowiedź drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". Trzeba przyznać, że teaser zapowiada się zachwycająco! Zresztą, co tu dużo gadać, sprawdźcie sami.

Niestety, nadal nie podano oficjalnej daty premiery. W ramach ciekawostki, Netflix wespół z CDProject ogłosili, że 9 lipca tego roku odbędzie się WitcherCon, czyli wydarzenie w pełni poświęcone fanom Geralta z Rivii i jego uniwersum. W programie pojawiają się panele dyskusyjne, materiały zza kulis twórców gry oraz serialu i wiele, wiele więcej.

WitcherCon

Aktualizacja 22.07.2021 - Filmy zza kulis

Na platformie YouTube, przedstawiciele Netflixa umieścili ogrom ciekawych materiałów dodatkowych z drugiego sezonu "Wiedźmina". Twórcy postanowili stworzyć cyk o nazwie "Ludzie kontynentu", na którym przedstawiane są kolejne postacie serialu. Na pierwszy rzut pokazano Nicka Jeffriesa - zbrojmistrza, czyli mężczyzny, który projektuje bronie użyte w serialu.

Na drugim materiale z cyku widzimy Matta Frasera oraz Dana Gregory'ego. Jak obaj mówią, są kaskaderami w "Wiedźminie". Są oni odpowiedzialni między innymi za choreografię walk oraz pokazanie sposobu poruszania się potworów. Ich cechą charakterystyczną jest... chodzenie w zielonych strojach, które oczywiście nie zostały wybrane bez powodu. Tego typu ubiór pozwala na późniejsze dokładne wycięcie go na etapie postprodukcji.

Aktualizacja 02.08.2021 - Ludzie Kontynentu

Na oficjalnym kanale Netflixa na platformie Youtube pojawiły się kolejne dwa filmy z cyklu "Ludzie Kontynentu". Na pierwszym z nich przedstawiono Ashruti Patel, czyli specjalistkę do spraw soczewek w serialu. Kobieta wprowadza widzów w tajniki swojej niezwykle ważnej w tej produkcji pracy.

Na kolejnym materiale pokazano pacę Georgii Rolfe, która jest koordynatorką aktorów na planie. Kobieta asystuje produkcji w bazie i opowiada, jak wygląda dzień zdjęciowy. Jak sama mówi, przygotowanie aktorów wymaga bardzo dużo pracy.

Aktualizacja 9.08.2021 - W oczekiwaniu na nowe informacje

Pod koniec lipca twórcy udostępnili jeszcze jeden materiał przedstawiający prace asystenta reżysera serialu "Wiedźmin" w ramach serii "Ludzie kontynentu". Mowa o Jordanie McInnis'ie, który jest jedną z ważniejszych osób na planie. Sami sprawdźcie, jak opowiada o swojej pracy.

Warto tutaj wspomnieć, że mamy małą niespodziankę dla tych, którzy nie mogą doczekać się premiery drugiego sezonu "Wiedźmina". Otóż jeżeli czujecie niedosyt i brakuje Wam opowieści prosto z wiedźmińskiego świata, to przypominamy, że na platformie Netflix niedługo pojawi się anime, które opowiada historie Vesemira. Mowa o filmie "Wiedźmin: Zmora Wilka", którego premiera odbędzie się już 23 sierpnia. Z kolei dziś został udostępniony oficjalny zwiastun produkcji, który możecie obejrzeć poniżej.

Aktualizacja 10.08.2021 - Komentarz Lauren S. Hissrich

Lauren S. Hissrich jest jedną z twórczyń i twórców serialu "Wiedźmin", ale nie tylko. Okazuje się, że była także aktywnie zaangażowana w produkcję innego tytułu związanego z wiedźmińskim światem. Mowa o ostatnio głośnym tytule "Wiedźmin: Zmora wilka", który pojawi się na platformie Netflix już 23 sierpnia. W związku z tym Lauren S. Hissrich postanowiła podzielić się krótkim komentarzem na swoim profilu na Twitterze.

Każdy wiedźmin ma swoją historię. Teraz jest kolej Vesemira.

Dalej autorka pisze, że jest podekscytowana, że będziemy mogli zobaczyć anime już niedługo. Musimy przyznać, że jesteśmy równie podekscytowani jak ona.

Aktualizacja 18.08.2021 - Powiększenie obsady prequela "Wiedźmina"

"The Witcher: Blood Origin" to preqel do wydarzeń z serialu "Wiedźmin", którego twórcą jest Declan De Barra. Fabuła miniserialu opowiada o erze elfów około 1200 lat przed czasami Geralta z Rivii wtedy, kiedy na świecie pojawia się pierwszy wiedźmin. Niestety, na dzień dzisiejszy nie jest znana dokładna data premiery produkcji, ale w zamian za to twórcy podali rozszerzoną listę członków obsady. Kogo zobaczymy na ekranie?

Nowi członkowie obsady serialu "The Witcher: Blood Origin"

 • Jacob Collins Levy jako Eredin
 • Mirren Mack jako Merwyn
 • Lenny Henry jako Balor
 • Lizzie Annis jako Zacare
 • Huw Nocelli jako Callan
 • Francesca Mills jako Meldof
 • Amy Murray jako Fenrik
 • Nathaniel Curtis jako Brian
 • Zach Wyatt jako Syndril
 • Dylan Moran jako Uthrok One-Nut

Wiadomość przedstawiająca nowych aktorów została udostępniona przez social media serwisu Netflix. Nie da się ukryć, ze w komentarzach najwięcej emocji wzbudza Dylan Moran.

Aktualizacja 24.08.2021 - Premiera "Wiedźmin - Zmora Wilka"

Wczoraj na Netflixie, jednej z najpopularniejszych platform VOD w Polsce, premierę miał film opowiadający historię Vesemira - wiedźmina i mentora Geralta z Rivii. Trzeba przyznać, że jest to ciekawe uzupełnienie serialu "Wiedźmin", które warto obejrzeć w oczekiwaniu na drugi sezon.

Wiedźmin: Zmora Wilka

reż. Han Kwang II

Vesemir ucieka od biedy i zostaje wiedźminem zawodowo zabijającym potwory. Jednak gdy na jego drodze staje nowe zagrożenie, musi stawić czoła demonom przeszłości.

 • Reżyser: Han Kwang II
 • Scenariusz: Beau DeMayo
 • Obsada: Theo James, Mary McDonnell, Lara Pulver, Graham McTavish, Tom Canton, David Errigo Jr, Jennifer Hale, Kari Wahlgren, Matt Yang King, Darryl Kurylo, Keith Ferguson
 • Gatunek: Anime
 • Kategorie: Trzymający w napięciu, Emocjonujący
 • Kategoria wiekowa: 18+

Aktualizacja 10.09.2021 - Premiera już za mniej niż 100 dni

Premiera 2 sezonu serialu "Wiedźmin" na platformie Netflix odbędzie się 17 grudnia 2021 roku. Oznacza to, że do tego wielkiego dnia zostało nam zaledwie 98 dni. Przyznajemy, że nie możemy się doczekać. Najwyraźniej jednak nie tylko my, bo twócy zdecydowali się przekazać fanom kilka materiałów eksluzywnych w związku z serialem. Będą one możliwe do obejrzenia w trakcie TUDUM, globalnego wydarzenia organizowanego przez Netflix, 25 września tego roku. Aby w nim uczestniczyć wystarczy tego dnia wejść na kanał Netflixa na serwisie YouTube, Twitter albo Twitch, by cieszyć się transmisją.

Aktualizacja 20.09.2021 - Wiedźmin na TUDUM?

TUDUM to nowe wydarzenie online zorganizowane przez ekipę Netflixa, jednej z najpopularniejszej platform VOD na całym świecie. Będzie ono transmitowane na ich oficjalnym kanale na YouTube dwudziestego piątego września, czyli w tę sobotę. Na wspólnej scenie pojawi się aż 145 aktorów, aktorek, twóców i twóczyń związanych z Netflixem. Między innymi na zwiastunie wydarzenia pojawia się Henry Cavill, który wciela się w rolę Geralna z Rivii. Wiadomo, że na TUDUM mają pojawić dodatkowe materiały aż 70 produkcji. Co ciekawe, tyczy się to również 2 sezonu serialu "Wiedźmin". Spójrzcie na poniższe zdjęcie prezentujące listę tytułów, o których dowiemy się czegoś więcej. "The Witcher" znajduje się w prawym gónym rogu.

TUDUM

fot. Netflix

Aktualizacja 26.09.2021 - Trzy nowe wideo!

Wczoraj na platformie YouTube odbyła się transmisja wydarzenia TUDUM organizowanego przez przedstawicieli Netflixa. Tak jak wspominaliśmy, to właśnie podczas niego twórcy zdecydowali się podzielić nowinkami dotyczącymi drugiego sezonu "Wiedźmina". Tym większym zaskoczeniem okazał się fakt, że przedstawiono nie jedne, a aż trzy wideo promujące kontuację serialu. Jako pierwszą zapowiedź udostępniono tę dotyczącą Nivellena. Jest on synem znanego wieloży, który to został przeklęty przez kapłankę Coram Agh Tera. Wygląda na to, że jego historia zostanie nam przybliżona w 2 sezonie serialu.

Jako drugi materiał został udostępniony klip, w którym pokazano Geralta oraz Ciri. W opisie umieszczono takie zdanie: "Kto ochroni Ciri lepiej niż Geralt, kiedy w domu pojawi się potwór?"

Na samym końcu istna wisienka na torcie. Jako trzeci został udostępniony oficjalny zwiastun drugiego sezonu. Warto tutaj dodać, że został on naprawdę dobrze przyjęty przez fanów, którzy na ten moment oceinili go aż 5 tysiącami łapek w górę. Zresztą, zobaczcie sami:

Aktualizacja 14.10.2021 - Plakaty promujące 2 sezon

W ostatnich dniach platforma Netflix dzieli się plakatami promującymi 2 sezon serialu Wiedźmin. Na pierwszy ogień opublikowano zdjęcie przedstawiające Geralta z Rivii (w roli genialny Henry Cavill). Spostrzegawczy fani zauważyli, że ubrany jest on w inną zbroję niż w pierwszym sezonie. Co ciekawe, przedstawiciele dodali napis, który w wolnym tłumaczeniu znaczy: Stworzony do zabijania. Przeznaczony do ochrony.

Jako drugi został opublikowany plakat z drugą główną bohaterką serialu, Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra). Utrzymany jest on w niebieskiej kolorystyce, która zdecydowanie podkreśla chłodny charakter postaci. Tutaj twócy dodali napis: Zagubiona w chaosie. Przeznaczona do przetrwania.

Spodziewamy się, że na następnych plakatach promujących ukaże się Ciri (Freya Allan) oraz Jaskier (Joey Batey). Przypominamy, że 2 sezon serialu "Wiedźmin" zadebiutuje 17 grudnia na platformie Netflix.

Aktualizacja 15.10.2021 - Plakat z Ciri

Tak jak wróżyliśmy, następny plakat pojawił się z ukazaną na nim Ciri (Freya Allan). Na jej materiale promocyjnym umieszczono napis "Jej przeznaczeniem jest walczyć". Zobaczcie sami:

Aktualizacja 20.10.2021 - twóczyni ogłasza koniec etapu postprodukcji

Dziś na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, Lauren Schmidt Hissrich opublikowała posta, w którym informuje o końcu etapu postprodukcji 2 sezonu serialu "Wiedźmin". Jak sama opisuje, te dni były dla niej wyjątkowo wyczerpujące. Pomimo wszystko można odczytać z posta, że jest z siebie dumna, bo robi coś dobrze.

To ostatni tydzień postprodukcji S2. To dni, które nie kończą się długo po zmroku. Worki pod oczami. Koszula — nawet nie wiem, co się z nią dzieje. Tak wygląda wyczerpanie. Łzy. Koniec.

A jednak to wciąż trwa. Robię to. I robię to dobrze. Mam to.

Aktualizacja 29.11.2021 - Wij

Premiera 2 sezonu już za niecałe trzy tygodnie, a twórcy serialu dbają o to, by fani nie czekali z pustymi rękami. Wobec tego na publicznych social mediach przedstawiciele platformy Netflix postanowili udostępnić krótki fragment jednego z odcinków, na którym widać wiedźmina Geralta z Rivii walczącego z Wijem. Trzeba przyznać, że potwór prezentuje się przerażająco realistycznie. Zresztą, zobaczcie sami:

Aktualizacja 06.12.2021 - Geralt i Ciri

Na oficjalnym kanale Netflix Polska na serwisie YouTube został opublikowany nowy film promocyjny, który przypomina fanom historię Ciri i wiedźmina Geralta z Rivii. Poniżej umieszczono ten krótki i zagadkowy opis:

Ludzie związani przeznaczeniem zawsze się odnajdą.

Niejedno przeszli. Wróć do początku podróży Geralta i Ciri, by przygotować się na kolejny rozdział.

Premiera już za moment, 17 grudnia, warto więc do tego dnia przypomnieć sobie co działo się w poprzednim sezonie serialu "Wiedźmin".

Aktualizacja 10.12.2021 - Premiera już za 7 dni!

Data premiery zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym polecamy skorzystać z pozostałego nam czasu by obejrzeć jeszcze raz sezon pierwszy produkcji. Jeżeli nie masz czasu to z pomocą przychodzą przedstawiciele platformy Netflix, którzy przygotowali piętnastominutowy skrót układający wydarzenia w porządku chronologicznym - od incydentu w Blaviken aż po bitwę o Wzgóze Sodden.

Aktualizacja 21.12.2021 - Premiera już za nami

Minęło już kilka dni od premiery 2 sezonu serialu. Reakcje na kontynuację są różnorakie. Poczytać o nich możecie tutaj. Przedstawiciele platformy Netflix dziś podzielili się dwoma materiałami dodatkowymi o tytułach: "Jak Henry Cavill zemścił się na Jaskrze?" oraz "Poznajcie elfy".

Joey Batey (Jaskier) i Anya Chalotra (Yennefer) opowiadają o kulisach serialu Wiedźmin. Zdradzą najtrudniejsze i najzabawniejsze momenty z planu drugiego sezonu oraz opowiedzą o zmianach, które zaszły w ich bohaterach - podaje opis pierwszego filmu.

Pierwszy z nich skupia się na prywatnych opiniach aktorów odgrywających role Jaskra i Yennefer. Drugi zaś przedstawia aktorów opowiadających więcej szczegółów na temat Findabair i Filavandrela.

Elfy zamieszkiwały Kontynent, zanim pojawili się na nim ludzie i potwory. Teraz – w drugim sezonie „Wiedźmina” – spróbują odzyskać swój dawny dom. Posłuchaj opowieści aktorów o tym, jak Francesca Findabair i Filavandrel są gotowi zrobić wszystko w imię lepszej elfiej przyszłości, nawet jeśli wymaga to zawarcia nieoczekiwanego sojuszu z Nilfgaardem.

Aktualizacja 28.12.2021

Twórcy serialu udostępnili krótkie wideo, na którym można posłuchać showrunnerkę Laurę Schmidt Hissrich odpowiadającą na kluczowe pytania dotyczące drugiego i trzeciego sezonu serialu "Wiedźmin".

Showrunnerka Wiedźmina Lauren Schmidt Hissrich odpowiada na wszystkie palące pytania z drugiego sezonu, w tym wyjaśnia więcej szczegółów dotyczących ujawnienia Emhyra, jak wyglądały przygotowywania Dijkstry i Filippy Eilhart do drugiego sezonu oraz jak serial ma wpływ na nadchodzący prequel "Wiedźmin: Rodowód krwi". Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać po premierze 3. sezonu Wiedźmina.

To na razie większość tego, czego udało nam się dowiedzieć z informacji i spekulacji o drugim sezonie serialu Wiedźmin. Co jakiś czas pojawiają jednak się nowe wiadomości na ten temat, a my będziemy was o nich systematycznie informować.