"Wiedźmin 2" w prezencie dla Obamy

Podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy, polski premier Donald Tusk wręczył mu kilka upominków. Jednym z nich był towar eksportowy naszego kraju - druga część popularnej gry komputerowej "Wiedźmin".

"Wiedźmin 2" jest jedną z najwyżej ocenianych w tym roku gier komputerowych na świecie.

Polecamy:

Zobacz też:

Barack Obama wrócił do Białego Domu bogatszy nie tylko o bagaż wspomnień z Europy, ale także prezenty otrzymane w różnych krajach. Z Polski, za sprawą Donalda Tuska, przywiózł do Stanów m.in. popularną grę "Wiedźmin 2", a także iPada z najciekawszymi filmami polskiego reżysera i animatora Tomasza Bagińskiego (m.in. "Animowana historia Polski", "Katedra").

Wraz z płytą z grą komputerową "Wiedźmin 2" (w wersji kolekcjonerskiej), Donald Tusk wręczył prezydentowi USA książki Andrzeja Sapkowskiego z autografem pisarza. To właśnie Sapkowski opracował postać wiedźmina - Geralta z Rivii.

Zobacz również:

- Jesteśmy dumni, że premier Donald Tusk wybrał "Wiedźmina 2" jako prezent, który warto wręczyć prezydentowi USA. To najlepszy dowód na to, że stworzyliśmy produkt najwyższej jakości - powiedział Adam Kiciński, prezes Optimusa.

Wręczenie gry pozytywnie komentują amerykańskie serwisy dla graczy, a także inne media, które niewiele mówiły o samej wizycie Obamy w Polsce. Wydaje się, że "Wiedźmin 2" to nie tylko świetny prezent, ale też dobra promocja naszego kraju na świecie.