"Wiedźmin 2" - wideoprezentacja gry w Sieci!

W serwisie YouTube znalazł się film prezentujący możliwości i wygląd gry "Wiedźmin 2", jednej z najgłośniejszych produkcji cRPG ostatnich lat. Materiał opatrzony jest napisem "tylko do wewnętrznego wykorzystania" co wskazuje na to, że wyciekł do Internetu wbrew intencjom producenta.

Druga część najsłynniejszej polskiej gry komputerowej, która odniosła też spektakularny sukces na całym świecie, nosi podtytuł Assasins of Kings. W pięciominutowym filmie CD Projekt przybliża mechanikę gry; widzowie mogą też zobaczyć, jak "Wiedźmin 2" prezentuje się pod względem graficznym (wykorzystuje silnik Havok), a o technologiach zastosowanych w czasie prac nad grą opowiada prezes CD Projekt, Marcin Iwiński.

Zgodnie z deklaracjami twórców, Wiedźmin 2 wyposażony będzie m.in. w nowy system dialogów oraz udoskonalony mechanizm walki (starcia będą bardziej dynamiczne, a zarazem krwawe).

Adam Kiciński, szef studia CD Projekt RED, skomentował wyciek filmu następująco: "Film, który wczoraj pojawił się w Internecie przedstawia nasz najnowszy projekt, Wiedźmina 2, nad którym pracujemy już od jakiegoś czasu. Stworzyliśmy go pół roku temu, na potrzeby prezentacji pierwszej grywalnej wersji tytułu. W chwili obecnej trwają poszukiwania potencjalnego wydawcy (lub wydawców) dla tego tytułu, a sam wyciek jest niekontrolowanym efektem ubocznym tych działań. Na dzień dzisiejszy powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy odnośnie samej gry."

Zobacz wideoprezentację nowego Wiedźmina:

Oficjalna zapowiedź gry może nastąpić nawet już w najbliższych tygodniach.