Wiedźmin 2 - znamy datę premiery

Firma CD Projekt RED potwierdziła oficjalną datę wprowadzenia do sprzedaży gry Wiedźmin 2 (The Witcher 2), długo oczekiwanej kontynuacji opowieści o białowłosym wiedźminie Geralcie.

Druga część przygód Geralta, nosząca podtytuł Zabójcy królów (Assassins of Kings) ma znaleźć się w sprzedaży 17 maja 2011 r.

Wiedźmin 2 zostanie więc wydany ok. 3,5 roku po pierwszej części, entuzjastycznie przyjętej przez graczy i fanów fantasy. Ma być od poprzednika ciekawszy fabularnie, bardziej zaawansowany technologicznie i dopracowana wizualnie. Producent zapowiada, że siłą Wiedźmina 2 mają być m.in. nowy silnik gry, przebudowany system walki i zmiany w mechanizmie rozwoju postaci.

Zobacz również:

  • Wiedźmin: Pogromca Potworów - wielki sukces gry. Liczby robią wrażenie

Adam Badowski, kierownik projektów w CD Projekt RED, przyznaje, że początkowo premiera gry miała nastąpić nieco wcześniej, ale zdecydowano się ją przełożyć o kilka tygodni, by mieć czas na jej "dopieszczenie".

The Witcher 2 już teraz, nieco górnolotnie, jest określany przez producenta "najładniejszą komputerową grą RPG, jaką widzieliśmy".

Już 18 listopada wydawca ujawni kolejne szczegóły dotyczące Wiedźmina 2, w tym m.in. detale na temat edycji kolekcjonerskiej gry.

Aktualizacja: 17 listopada 2010 14:55

Amerykańska sieć sklepów GameStop pospieszyła się i na dzień przed jej oficjalną zapowiedzią, pokazała światu kolekcjonerską edycję gry Wiedźmin 2. Z opublikowanych informacji wynika, że w produkcie wycenionym na 130 dolarów znajdziemy:

- Płytę DVD z materiałami na temat tworzenia gry

- Ścieżkę dźwiękową na osobnej płycie

- Mapę świata

- Album z ilustracjami

- Rzeźbę głowy Geralta

- Naklejki

- Specjalną grę karcianą

- Dwie papierowe figurki

- Monetę

- Przeklętą sztukę złota i dołączony do niej pamflet

- Kości do gry

- Kamizelkę Vernon Roche Commando ulepszającą umiejętność walki na miecze. Jest to jeden z najlepszych pancerzy w grze.