Wiedźmin 3: Dziki Gon gorszy od The Last of Us Part II?

Wiedźmin 3: Dziki Gon wreszcie napotkał godnego rywala w postaci The Last of Us Part II.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to produkcja, która już zapisała się na kartach historii branży gier. Dzieło studia CD Projekt Red stało się wzorem dla wielu innych producentów. Wystarczy przypomnieć wypowiedź przedstawicieli studia Ubisoft Montreal, którzy w 2017 roku stwierdzili, że przy pracach na Assassin’s Creed Origins wzorem dla nich były ostatnie przygody Geralta z Rivii. W podobnym tonie wyrazili się włodarze Bioware, którzy chcą, aby poziom zadań pobocznych w nadchodzącym Dragon Age 4 dorównywał tym z Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Nic zatem dziwnego, że produkcja polskiego studia uchodziła do tej pory za najbardziej utytułowaną grę w historii gamingu. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył bowiem dokładnie 260 branżowych nagród. Jak jednak donosi serwis gameawards.net, który zajmuje się zbieraniem dokładnych danych i informacji na temat wszystkich nagród i tytułów przyznawanych w branży gier wideo, mamy nowego lidera.

Zobacz również:

the last of us part II

The Last of Us Part II zostało najbardziej utytułowaną grą w historii gamingu

Najczęściej nagradzaną grą w historii zostało właśnie The Last of Us Part II, które może się pochwalić 261 wyróżnieniami. W 2020 roku żadna produkcja nawet nie zbliżyła się do tego wyniku. Drugi - Hades, zdobył 53 nagrody, natomiast trzecie Ghost of Tsushima - 49. Ciekawostką jest, że na tegorocznej liście pojawił się również Cyberpunk 2077, który może się pochwalić 23 wyróżnieniami. Nieźle, ale do Wiedźmina daleko.

Lista najlepszych gier 2020 roku prezentuje się następująco:

  1. The Last of Us Part II - 261 nagród
  2. Hades - 53 nagrody
  3. Ghost of Tsushima - 49 nagród
  4. Animal Crossing: New Horizons - 25 nagród
  5. Cyberpunk 2077 - 23 nagrody
  6. Final Fantasy VII Remake - 20 nagród
  7. Doom Eternal - 12 nagród
  8. Half Life: Alyx - 9 nagród
  9. Assassin's Creed Valhalla - 4 nagrody
  10. Microsoft Flight Simulator - 4 nagrody

Zobacz również: Nowa dostawa PS5 wpłynęła na gigantyczny wzrost sprzedaży gier