Wiedźmin 3: Dziki Gon - już wiemy, do odkrycia jakiej tajemnicy zachęcało CDP RED

CD Projekt RED podgrzewa atmosferę przed premierą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł ma debiutować dopiero na początku przyszłego roku, ale już teraz regularnie publikowane są kolejne materiały promocyjne. Niektóre z nich najbardziej zaciekawieni gracze muszą odkryć samodzielnie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to zwieńczenie trylogii gier komputerowych o przygodach Geralta, zabójcy potworów przeniesionego do świata gier komputerowych z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego przez studio CD Projekt RED. Twórcy gry co jakiś czas zwracają na siebie uwagę graczy przez rożne akcje promocyjne. Oprócz publikacji materiałów prezentujących fragmenty rozgrywki CD Projekt RED czasem zachęca graczy do wspólnej zabawy w odkrywanie kolejnych informacji na temat gry. Wcześniej pojawiły się już zakodowane informacje w zwiastunie gry.

Teraz na oficjalnej stronie Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawiła się nowa podstrona zachęcająca do "odkrywania sekretów". Z początku nie było wiadomo, o co chodzi twórcom gry. Na stronie nie było zbyt wielu elementów poza przyciskami pozwalającymi podzielić się linkiem do witryny w mediach społecznościowych oraz hasłem "podążaj śladem, odkryj sekret".

Tajemnicę w końcu udało się rozwiązać. Jak donosi serwis CD Action, tajemnica którą mieli odkryć gracze dotyczyła nowego materiału promocyjnego gry, w której gracze poznają dalsze losy Wiedźmina Geralta, czarodziejki Triss i barda Jaskra. Gracze nie dostali jeszcze niestety dostępu do nowego zwiastuna. Zostanie on zaprezentowany natomiast 24 października podczas gali rozdania nagród w trakcie wydarzenia o nazwie Golden Joystick Awards.

Nowy materiał promujący grę Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie kolejnym zwykłym zwiastunem gry. Studio CD Projekt RED zdecydowało się udostępnić szerszej publiczności na kilka miesięcy przed premierą intro otwierające nową grę. Sam tytuł ma zadebiutować już na początku przyszłego roku jednocześnie na konsolach nowej generacji, czyli Sony PlayStation 4 oraz Microsoft Xbox One oraz na komputerach PC.

źrodło: cdaction.pl