Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One i PS4 ma wykorzystywać 100% mocy obu konsol

Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odpowiedzieli w wywiadzie na kilka pytań dotyczących swojej nowej produkcji. Marcin Iwiński ze studia CD Projekt RED po raz kolejny zapewnia fanów, że gra spełni ich wszystkie oczekiwania i wyciśnie wszystkie soki z konsol nowej generacji. Gracze PC mogą jednak już teraz zacząć obawiać się wymagań sprzętowych.

Obie dotychczas wydane gry z wiedźminem Geraltem w roli głównej osiągnęły olbrzymi sukces sprzedażowy nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Trzecia część serii o nazwie Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w przeciwieństwie do poprzedników nie tylko na komputerach PC, ale też na konsolach Xbox One i PS4. Oczekiwania względem tego tytułu są ogromne, ale twórcy raz po raz zapewniają, że uda im się je spełnić.

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie opowiadał o kolejnych przygodach tytułowego wiedźmina w fikcyjnym świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł ten ma zachwycić graczy pod względem szczegółowości grafiki i w pełni wykorzystać możliwości Xboksa One oraz PlayStation 4. Twórcy gry są zdania, że jeśli gra miałaby ukazać się na konsole poprzedniej generacji, to musieliby zrezygnować z połowy efektów graficznych, jakie chcą wykorzystać w swojej grze.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One i PS4 ma wykorzystywać 100% mocy obu konsol

Osoby odpowiedzialne za tę produkcję nie pozostawiają jednak złudzeń: w przypadku wersji na komputery PC z grą poradzą sobie tylko najwydajniejsze maszyny. W wywiadzie dla serwisu IGN mówią nawet pół żartem-pół serio, że gracze powinni już dziś zacząć odkładać pieniądze na nowe podzespoły, czyli procesory i karty graficzne. Oficjalne wymagania sprzętowe zostaną ujawnione wkrótce.

źródło: uk.ign.com