Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie miał zabezpieczeń DRM

Seria gier Wiedźmin została ciepło przyjęta na całym świecie nie tylko ze względu na jakość samej gry. Gracze spoza Polski docenili CD Projekt RED za podejście do zabezpieczeń DRM. Ekipa odpowiedzialna za przeniesienie świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego na ekrany komputerów uznała, że zabezpieczenia antypirackie są zbędne. Już na rok przed premierą wiemy też, że nie będą one stosowane w trzeciej części serii.

O Wiedźminie znów zrobiło się głośno. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że książkowe uniwersum Sapkowskiego zostanie rozszerzone o nową pozycję. Autor wydał książkę zatytułowaną Sezon Burz, która ma być uzupełnieniem sagi. O grze jest też od wczoraj głośno z innego powodu. Chociaż premiera nowej odsłony polskiego Wiedźmina ma odbyć się dopiero za rok, to już teraz przedstawiciele CD Projekt RED wypowiadają się na temat produkcji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie miał zabezpieczeń DRM

Wiedźmin 3

We wczorajszym wpisie na firmowym blogu pojawiła się nowa notka, w której autorzy zapowiadają, że nowa gra wydana na komputery nie będzie, tak jak poprzednie części, posiadać zabezpieczeń DRM. Zabezpieczeń nie będą miały cyfrowe kopie zakupione na GOG.com oraz naturalnie gry kupione w pudełku. Oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie też dostępny na Steam, ale gracze będą mieli wybór, gdzie kupić swoją kopię.

Osoby stojące za rozwojem i promocją Wiedźmina uznały, że stosowanie DRM nie ma sensu, a jedynie cierpią na tym gracze, którzy zakupili grę legalnie. To ewidentnie dobra decyzja, a brak zabezpieczeń antypirackich doceniają też użytkownicy spoza Polski. Niestety, zapewnienia dotyczą tylko gier na komputery osobiste, a posiadacze konsol mogą już z zabezpieczeniami się spotkać.

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie miał zabezpieczeń DRM

Wiedźmin

Gry Wiedźmin i Wiedźmin 2 sprzedały sie w liczbie ponad sześciu milionów egzemplarzy, a ona tytuły zdobyły uznanie na całym świecie. Co prawda wynik ten nawet nie zbliża się do popularności takich hitów jak GTA 5, ale trzeba pamiętać, że to seria komputerowych gier RPG wyprodukowana przez studio z Polski, a nie olbrzymiego dewelopera z USA. Można tutaj mówić o olbrzymim sukcesie.

źródło: $cdpred.com