Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zostanie wydany w 2014 roku!

Spółka CD Project niestety przesunęła premierę Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gra zostanie wydana w lutym 2015 roku, ponieważ "przy tak wysokiej stawce wymaga dopracowania każdego szczegółu".

Wiedźmin 3: Dziki Gon to zapowiadająca się świetnie i oczekiwana z niecierpliwością przez miliony graczy z całego świata trzecia część komputerowych przygód tytułowego Wiedźmina Geralta. W zorganizowanym niedawno przez serwis GryOnline plebiscycie na na najbardziej oczekiwane gry 2014 roku zajęła pierwsze miejsce pozostawiając w tyle 21 innych produkcji.

2014 rok? Zapomnijcie

Niestety dla osób, które czekają na tę grę mam bardzo nieprzyjemną informację. Adam Kiciński, prezes CD Projekt poinformował bowiem właśnie agencję ISBnews, że premiera trzeciej części serii gier cRPG spod znaku Białego Wilka została przełożona na luty 2015, co jak podkreśla, nie jest niczym nadzwyczajnym i oznacza wydłużenie czasu produkcji o jedyne 10%.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [25.10.2021]

„Zdecydowaliśmy się na niewielkie przesunięcie premiery. Decyzja zarządu była jednogłośna. Grę mogliśmy wydać w tym roku, ale uznaliśmy że przy tak wysokiej stawce o jaką gramy dodatkowy czas pozwoli na dopracowanie każdego szczegółu. Przystępując trzecią część Wiedźmina od początku zakładaliśmy, że chcemy zrobić tytuł, który wyznaczy nowe standardy. Gramy o najwyższą stawkę i zakładamy że te dodatkowe kilka miesięcy biznesowo nam się odwdzięczy. W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać . Finansowo jesteśmy zabezpieczeni na takie ewentualności. Z punktu widzenia oczekiwanych przychodów z gry pewien wzrost kosztów związany z dodatkowym czasem produkcji nie ma istotnego znaczenia. W niektórych obszarach oczekujemy wręcz oszczędności np. dzięki dodatkowej optymalizacji kosztownego procesu lokalizacji" - tłumaczy Kiciński.

Oprócz tej nieprzyjemnej dla wielu graczy informacji zapowiedział dodatkowo, że w przyszłym tygodniu poznamy plany CD Projekt na ten rok.